Wina wino forum Wina wino forumForum winiarskieWina wino forum Wina wino forum
Użytkownik:   Hasło:
Powrót do portalu - Winka.net
 

Poprzedni temat «» Następny temat
Za słuchanie Honoru wyzywają mnie od nazistki
Autor Wiadomość
Grochu 
Ekspert
Grochuuu



Dołączyła: 29 Gru 2006
Posty: 187
Skąd: Jarocin
Ostrzeżeń:
 1/5/8
Wysłany: Wto Sty 02, 2007 19:18   
Za słuchanie Honoru wyzywają mnie od nazistki


Ostatnimi czasy miałam przykre doświadczenie z ludźmi, którzy twierdzą, że słuchanie kapel typu Honor, Konkwista wiąże sie z przekonaniami nazizmu. Osobiście lubię te kapele, nie wszystkie utwory, tylko te które po prostu nie przeczą z moimi poglądami. Nie żywię takiej nienawiści do wszystkich i o byle co, bo o kolor skóry nie ma co mieć pretensje. Nie rozumiem dlaczego ci ludzie są tacy ograniczeni. Przecież nie ma takiego zespołu, który wyraża tylko moje poglądy. Większość powtarza to samo co kiedyś usłyszała, porównuje z innymi poglądami i ocenia. Akurat moje nie były identyczne i zjechano mnie od nazistki gdyż powiedziałam, że trochę mnie to niepokoi że obcokrajowcy zajmują wyżej miejsca od Polaków w naszym kraju. Skoro wolność to i słowa. Co wy myślicie o tym?
_________________
"na świecie jeszcze, lecz już nie dla świata, cóż to za człowiek?- Umarły"
 
 
 
lorien 
Specjalista
the rainmaker



Dołączyła: 10 Gru 2006
Posty: 364
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżeń:
 1/5/8
Wysłany: Wto Sty 02, 2007 20:41   


hmm...osobiście yyy nie znam tych dwóch zespołów..wiec nie mgoe nic pwoeidziec..ale..hah..nie ma cos sie przejmowac tylko Ci powiem (;
 
 
 
von Bentschen 
Alkus Tangens



Dołączył: 16 Cze 2006
Posty: 1363
Skąd: Bentschen
Wysłany: Wto Sty 02, 2007 21:23   


Jako, że sam miałem podobny problem pozwolę sobie na nieco dłuższą wypowiedź.

Ja osobiscie za Honorem przepadam. Konkwistę lubię trochę mniej. Cóż... Mam już opinię człowieka takiego a nie innego, zyskałem ją wcześniej niż zacząłem słuchać Honoru. W pewnym momencie człowiek, którego wyzywają od nazistów (oczywista bzdura, naziści byli w Niemczech i wyznawali poglądy korzystne tylko dla Niemców, przedstawiciele innych narodowości nie mieliby czego szukać w tej odmianie faszyzmu) przestaje się tym przejmować. Dlaczego? Bo osoby, które cię szykanują za brak tolerancji same w tym momencie stają się nietolerancyjne. Ja nie toleruje wielu rzeczy, nigdy nikogo nie nakłaniałem by zaczął wyznawać moje poglądy. Oczywiście inni "tolerancyjni" bez przerwy próbują mnie przekonać, że ludzie mojego pokroju mają (przepraszam za wyrażenie, ale cytuję) "najebane i nasrane w głowie". No cóż, można i tak podchodzić do tematu. Najważniejsze to zrozumieć, że wrogiem człowieka może być ideologia, a nie wyznawca tej ideologii. Osobiście nienawidzę anarchizmu co nie przeszkadza mieć znajomych wśród tak zwanych (bo większość to i tak tylko pozerzy) anarchistów. Jakby nie patrzeć to są też Polacy, ludzie, którzy kiedyś mogą stanąć po tej samej stronie barykady.

Naturalnie łatkę agresorów przypięto szeroko pojmowanym nacjonalistom. Powód jest prosty, nie owijają oni w bawełnę i mówią "co ich boli". W czasach obecnych najłatwiejszym nośnikiem dla ideologii jest muzyka i chyba nie ma takiej grupy ideowców, która by tego nie wykorzystywała. Ponieważ kapele typu Honor mają teksty proste, takie które niosą maksimum treści w minimum formy, przeciwnikom nacjonalistów łatwo jest szerzyć teorię o niższości tej ideologii nad innymi. Żeby nie szukać daleko: teksty punkowe są nierzadko po prostu o niczym. teksty są śmieszne, łatwo je zapamietać, ale nie niosą za sobą ładunku emocjonalnego. dzięki temu łatwo przekonać społeczeństwo o tym, że punk to niegroźna ideologia. A tym czasem na koncertach rockowych i metalowych to punki chwalą się, że udało im się zbutować skinheadów zanim ci zdąrzyli choćby kiwnąć palcem. Tak samo na ulicy najłatwiej oberwać nie za koszulkę punkową, tylko za godło Polski na plecaku. Więc jeśli to tego typu ludzie próbują ci wmówić, że jesteś nietolerancyjną osobą (zamiast osoba powinien być inny wyraz, bardzo brzydki, ale go nie użyję, w końcu sam nawołuję do kultury słowa na forum), to można się domyslić kto w takiej sytuacji jest człowiekiem szczerym i honorowym.

To, że nie tolerujesz obcych, wysoko postawionych w naszym kraju jest postawą wg mnie naturalną, ale też i się nie dziwię, że znaleźli się tacy, co będą mieć z tym jakiś problem.Moja rada: olej takich ludzi. Jeżeli nie potrafią uszanować Twoich poglądów, to ty nie masz obowiązku uszanować ich. Skoro nie są zdolni do dialogu z Tobą na bardziej skomplikowane tematy to możesz im śmiało pokazać środkowy palec i powiedzieć " z frajerami nie rozmawiam".
_________________
I'll answer my fears by the blow of my axe!!!
Kampf ist unser letzte Kamerad!!!
 
 
 
holee 
Acid Drinker



Dołączył: 07 Cze 2006
Posty: 1809
Skąd: Chełm / Rzeszów
Ostrzeżeń:
 1/5/8
Wysłany: Śro Sty 03, 2007 18:02   


Ja zawsze bylem i bede tolerancyjny, muzyka to tylko muzyka. Mi sie zawsze ten zespol kojarzyl ze skinheadami, znalem kilku fanow Honoru i oni mieli swoje dziwne poglady na temat rasy itd. z ktorymi ja sie nie zgadzalem. Polska dla Polakow itd. Nie, Honor to nie dla mnie ;) Graja fajnie, tylko te teksty ;/
_________________
Winka.net na FaceBook - Podziel się swoją codziennością

I'm in love with rock 'n' roll, satisfies my soul
 
 
Pan Artur 
Zaawansowany



Dołączył: 06 Lip 2006
Posty: 90
Skąd: Legionowo
Wysłany: Wto Sty 09, 2007 19:37   


dziecko Jarocin napisał/a:
Osobiście lubię te kapele


Ja też :mrgreen:

dziecko Jarocin napisał/a:
Ja do iinych ras nic nie mam


To też :cool:

Ps. To, że czasem slucham tego typu muzy (choć autorzy tych utworów czasem są psychiczni) to nie oznacza, że jestem skinem lub naziolem i rzeczywiście nim nie jestem (ciekawe jak polak może być naziolem.......... no chyba że przodkowie niemiccy i nie czyje sie polakiek)!!!!!!!!

Ps2. Zespoły tego typu mają fajną muze ale teksty to kuleją :!:
 
 
 
von Bentschen 
Alkus Tangens



Dołączył: 16 Cze 2006
Posty: 1363
Skąd: Bentschen
Wysłany: Śro Sty 10, 2007 19:46   


Pan Artur napisał/a:
ale teksty to kuleją :!:

Ooo... niezgodze się. Nawet jeśli ktoś nie ma nic przeciwko innym rasom itd. to i tak dla przykładu "Oblicze Zbrodni" powinno mu się podobać. Albo "Młot Antychrysta", mimo swego silnego antychrześcijaństwa.
_________________
I'll answer my fears by the blow of my axe!!!
Kampf ist unser letzte Kamerad!!!
 
 
 
Pan Artur 
Zaawansowany



Dołączył: 06 Lip 2006
Posty: 90
Skąd: Legionowo
  Wysłany: Czw Sty 11, 2007 20:42   


von Bentschen napisał/a:
"Oblicze Zbrodni" powinno mu się podobać.


Widze że mamy podobne poglądy :twisted:

Ps. Mówiąc że teksty mają do dupy miałem na myśli te max naziolowe ale w innych jest triche sensu (np. krew i honor zespołu honor)
 
 
 
von Bentschen 
Alkus Tangens



Dołączył: 16 Cze 2006
Posty: 1363
Skąd: Bentschen
Wysłany: Pią Sty 12, 2007 15:39   


Pan Artur napisał/a:
krew i honor zespołu honor

Nio, to jest fajna piosenka!
"Zawsze bedziemy bić się do końca, tego nie damy sobie odebrać"
_________________
I'll answer my fears by the blow of my axe!!!
Kampf ist unser letzte Kamerad!!!
 
 
 
Grochu 
Ekspert
Grochuuu



Dołączyła: 29 Gru 2006
Posty: 187
Skąd: Jarocin
Ostrzeżeń:
 1/5/8
Wysłany: Pią Sty 19, 2007 15:09   


Też lubię honor i krew! To nie są piosenki bez sensu! Mają większ\y sens niz niejedna piosenka lumpexu! Bo w tym jest idea. Ps też nie jestem skinhead girl ani nazista po prostu jestem sobą a że mnie wszystko wkurwia to wina otoczenia nie moja:):):) jeszcze są dobre "bramy Walhalli" konkwisty. Muzyka rzeczywiście jest dobra w porównaniu do anarchistycznych zespołów.
_________________
"na świecie jeszcze, lecz już nie dla świata, cóż to za człowiek?- Umarły"
 
 
 
Ironia_losu
Gość
Wysłany: Czw Lut 01, 2007 16:22   


ja tam wole punk - konkwista ma taka smetna muze
 
 
Grochu 
Ekspert
Grochuuu



Dołączyła: 29 Gru 2006
Posty: 187
Skąd: Jarocin
Ostrzeżeń:
 1/5/8
Wysłany: Nie Lut 04, 2007 09:38   


mhm trochę racji ale honor nie ma smętnej muzy... tylko teksty trochę wkurzają jak sie za długo słucha. bo ogólnie honor to niezła kapela szkoda że takie naziole.:(
_________________
"na świecie jeszcze, lecz już nie dla świata, cóż to za człowiek?- Umarły"
 
 
 
makowa_panienka 
Specjalista
Gibka i niewywrotna



Dołączyła: 23 Sty 2007
Posty: 445
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie Lut 04, 2007 12:39   


nie trawię takich kapel ze względu na nazi teksty.

ludzie wychodzą z założenia, że jeśli słuchasz Honoru, to utożsamiasz się z ich tekstami.
_________________
Bujać to my, a nie nas, panowie szlachta. 8-)
 
 
 
Grochu 
Ekspert
Grochuuu



Dołączyła: 29 Gru 2006
Posty: 187
Skąd: Jarocin
Ostrzeżeń:
 1/5/8
Wysłany: Pon Lut 05, 2007 14:32   


to masz dziwne założenie honor... podobają mi sie niektóre teksty, nie wszystkie oraz melodia.... ale to nie znaczy ze jestem nazistką. nie jestem. Najgorzej jest właśnie mieć inne poglądy bo jeśli nie stoisz po jednej stronie jesteś na polu bitwy pod ostrzałem:)
_________________
"na świecie jeszcze, lecz już nie dla świata, cóż to za człowiek?- Umarły"
 
 
 
Jama
Nowicjusz


Dołączył: 04 Maj 2007
Posty: 34
Wysłany: Czw Cze 14, 2007 17:50   


nie czytałem tego tematu bo jestem bardzo pijany >----> wino patykiem piosane z Ostrowinu :) ale powiem tyle: Honor i Konkwista to zespoły zaiste skinheadskie propagujące rasizm itp, no ale mają kilka z ich twórczości można wyłowić kilka swietnych tekstów wartych posłuchania mądrych itd, "Bóg wojny" "Znak orła" "Niezwyciężeni" typowo antysemickich i pogańskich tekstów unikam, ale trzeba powiedziec że te zespoły stworzyły kawał dobrej muzyki, kilka dobrych tekstów!! nie jestm nazista troche nacjinalista, ale słucham tego i bd to robił :)
_________________
gazy, gazy trunek bez skazy........
http://travian.interia.pl/?uc=pl3_24280 UWAGA to uzależnia i ot nawet bardzo, więc jak nie radzisz sobie z obecnymi uzależnieniami to wchodzisz tu na własne ryzyko :D
 
 
Grochu 
Ekspert
Grochuuu



Dołączyła: 29 Gru 2006
Posty: 187
Skąd: Jarocin
Ostrzeżeń:
 1/5/8
Wysłany: Pon Cze 18, 2007 13:13   


zgadzam sie z tobą, to że nie wierzę we wszystkie bujdy chrześcijaństwa to nie znaczy ze jestem nazistką.
_________________
"na świecie jeszcze, lecz już nie dla świata, cóż to za człowiek?- Umarły"
 
 
 
 
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

 
  • Gasik.net
  • Jabole.net
  • Ariz.pl
  • eFirma.eu
  • Catpress.pl
  • Holee.pl
 

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Forum winiarskie - Winka.net. Porozmawiajmy o winie. (c) 2006 - 2017 r.

Strona www.winka.net ma charakter wyłącznie edukacyjny i poglądowy NIE jest sponsorowana przez żadnego z producentów, dystrybutorów lub hurtowników wyrobów alkoholowych, NIE ma na celu promowania żadnej z marek alkoholi, jak rownież NIE namawia w jakikolwiek sposób do spożywania napojów alkoholowych. Strona www.winka.net ostrzega, że spożywanie napojów alkoholowych jest szkodliwe dla zdrowia. Strona www.winka.net ostrzega, że zabrania się spożywania alkoholu osobom do lat 18

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime
Template NoseBleed2 v 0.2 modified by Nasedo