Wina wino forum Wina wino forumForum winiarskieWina wino forum Wina wino forum
Użytkownik:   Hasło:
Powrót do portalu - Winka.net
 

Poprzedni temat «» Następny temat
Klika tricków i zabezpieczeń
Autor Wiadomość
Hasiu 
Specjalista
Filozof Naczelny



Dołączył: 29 Cze 2007
Posty: 388
Skąd: Mikołów!
Wysłany: Pon Wrz 03, 2007 12:50   
Klika tricków i zabezpieczeń


Nie wiem czy kogoś to zainteresuje, ale postanowiłem to napisać.. A nóż komuś się przyda i w ogóle.. Swego czasu interesowałem się hackingiem, ale skończyło się na kilku zabawach w sieci z kolegami, po czym nam się to znudziło.. W każdym razie opanowałem w sumie całkiem całkiem wiedzę, jak usprawnić i przyspieszyć działanie Windowsa i jak się zabezpieczyć przed początkującymi hakerami (jak każdy dobrze wie, dobrego hakera to zatrzyma tylko wyłączony komputer :razz: )

Będę to pisał w częściach bo jak to nie wszystkich zainteresuje to po jasną cholerę mam się męczyć z pisaniem!? :razz:

Dzisiaj troszkę tricków związanych z pracą na komputerze. Otóż jak wszyscy wiemy w pracy i w niektórych szkołach, kiedy robimy coś na komputerze podpiętym do sieci, chcemy niejednokrotnie sprawdzić pocztę, pogadać sobie na czacie, albo pograć na stronkach z grami Online.. Ale nie raz zdarza, że pracodawca, albo po prostu wredny nauczyciel blokuje dostęp do takich stronek internetowych, do poczty, chatów itp. Albo po prostu nie chcemy zostać wykryci, że robimy wszystko, tylko nie to co trzeba.. :razz: I tutaj z pomocą służy nam kilka sztuczek.. Pierwsza, najprostsza, najtańsza, ale nie zawsze skuteczna.. Wchodzimy na stronkę www.proxyweb.net i w okienku wpisujemy adres stronki , którą chcemy pooglądać.. Ta stronka koduje połączenia z serwerem, oznacza to że administrator komputera (pracodawca, nauczyciel itp) nie odczyta tego co my tam robimy, a kiedy kliknie na historię przeglądanych stron znajdzie.. a jak myślisz? :razz: Ch**a znajdzie! :razz: A dla czego ta metoda nie jest zawsze skuteczna? Bo gorzej, jeśli admin wie, że jest taka stronka i zablokuje dostęp do tej witrynki! Jest jeszcze więcej takich stron, ale ja już nie pamiętam..

Druga metoda: dość droga, bo trzeba mieć PenDrive'a, ale poza tym zawsze skutkuje i administrator nic nie będzie wiedział! Otóż: zaopatrujemy się w PenDrive'a i instalujemy na nim odpowiednie oprogramowanie (np. Portable Firefox, sporo tego jest). Kiedy już korzystamy z komputera, wpinamy Pen'a do portu i korzystamy z zainstalowanej tam przeglądarki internetowej!

Mała uwaga! Nie wszystkie te metody są skuteczne, ponieważ istnieją programy, które zapisują na dysku (albo przesyłają od razu na komputer administratora) to co napiszemy na klawiaturze. Programy tego typu nazywają się Keyloggerami. Nie istnieje jak na razie oprogramowanie, które zabezpieczałoby w pełni użytkownika przed czymś takim! Jak na razie jest kilka antywirusów, które znajdują takie rzeczy, ale tylko dla tego, że autorzy tych antywirów doszli do tego, że keylogger służy złu i bla bla bla bla.. :razz: Puki co, poniżej zamieszczam radę, jak nie wpaść z keyloggerem!

Pozdrawiam!

PS. Czasem się ludzie czepiają, więc od razu piszę:
Orzekam, iż jestem autorem tego tekstu i wyrażam zgodę na kopiowanie go na inne strony internetowe, fora, itp. pod warunkiem, że zostanie podpisany pod nim mój pseudonim i/lub imię i nazwisko.

W razie pytań, pytajcie, a postaram się odpowiedzieć.. :razz:

[ Dodano: Czw Wrz 06, 2007 17:40 ]
Widzę, że wszyscy sie zainteresowali.. :P Na odpowiedzi aż brakuje miejsca.. :P Ale co tam! I tak lepszej roboty nie mam, więc pobazgrzę trochę! :mrgreen:

Tym razem coś niecoś o ciekawszej rzeczy, czyli jak schować coś gdzieś, żeby ta osoba była zdziwiona, np. ktoś otwiera plik tekstowy, a tutaj nagle wyświetla się Winamp i muzyczka marszu pogrzebowego :razz:

Opiszę przykład ten, który już wymieniłem, czyli jak zrobić plik tekstowy z muzyczką.. :razz:

Na sam początek zaopatrujemy się w programik bindujący pliki.. Jest ich trochę na necie, ale polecam Z-Binder. Potem otwieramy Worda (nie notatnika.. nie wiedzieć czemu nie chce łączyć dwóch plików :???: ) i coś tam wpisujemy, np. wiersz, albo cokolwiek innego, a potem szukamy do tego odpowiedniej muzyki. Zapisujemy plik Worda najlepiej na pulpicie i tak samo z plikiem muzycznym. Otwieramy Z-Bindera, i łączymy oba pliki (każdy obsłuży ten program lajtowo, więc nie będę pisał krok po kroku).. I to cała filozofia! Klikamy na niego dwa razy i wyświetli nam się tekst w Wordzie, a w tle z Winampa (albo innego domyślnego programu muzycznego) muzyka! Prawda, że proste? Proste! Potem ściągamy jakiś program do zmiany ikony i zmieniamy ikonkę, np na ikonkę Winampa, albo Worda..

PS. Ten sposób zapisu pliku stosują Hackerzy. Ktoś Ci np. posyła zdjęcie, muzykę, cokolwiek innego, a tak na prawdę, tam może się kryć jeszcze wirus, albo serwer Trojana! Takie niespodzianki uruchamiają się dopiero wtedy, gdy otworzymy plik, więc jeśli nie jesteście pewni, sprawdźcie plik programem antywirusowym! Dopóki nie klikniecie, antywirus sam go nie wykryje, ale jeżeli nakażecie antywirowi sprawdzenie danego pliku, wtedy go wykryje (pod warunkiem, że jest to znany wirus, albo trojan! jeżeli jest to nowy wirus, nie ma szans na wykrycie go!)! No i jeszcze coś. Po połączeniu plików, jego waga, czyli rozmiar na dysku, będzie sumą dwóch osobnych plików! Czyli plik Worda+plik Winampa=plik zbindowany! Miłej zabawy! :wink:

[ Dodano: Nie Wrz 23, 2007 16:18 ]
Coś nowego bym napisał.. Ostatnio pisałem o łączeniu plików i wystąpił tam Trojan! Dzisiaj wyjaśnię do czego taki Trojan służy, co to jest, jak to wygląda, czym sie to je i jak z tego korzystać i najważniejsze - jak się tego ustrzec..

Więc tak.. Trojan to po prostu inaczej Koń Trojański. Każdy kto choć odrobinę słuchał na lekcji historii, wie że grecy zbudowali Konia Trojańskiego, w którym było kilku najlepszych wojowników, którzy mieli się niepostrzeżenie wedrzeć do Troi, aby ją spalić. I to samo jest z programem! Trojan to tak naprawdę kilka programów spakowanych w jedną całość i służy on zwykle do administracji komputera (lub całej sieci komputerów). Taki Trojan zawiera np keylogger'a (co to jest pisałem wcześniej) jakiś prosty program do pobierania, kasowania i wysyłania plików między komputerami, painta (robisz sobie na kompie, a tu nagle widzisz jak coś Ci się pojawia na ekranie np. wieeelki ku..as! :razz: ) i wiele innych rzeczy. Teraz opiszę co i jak. Nazwiemy sobie ich umownie. Jedna osoba to "ofiara"-czyli ktoś kogo chcemy np. powkurzać, a druga to "hacker"-czyli ktoś kto ofiarę dręczy.. Otóż, taki hacker najpierw ściąga trojana, potem za jego pomocą tworzy serwer, po czym wysyła go niepostrzeżenie ofierze (np. właśnie bindując plik). Ofiara otwiera plik i uruchamia serwer, hacker dostaje informację, że ofiara jest dostępna (komputery łączą się siecią P2P), po czym zaczyna ją dręczyć..

Napisałem już co to jest Trojan, czym się to je, do czego służy i jak z tego korzystać (napisałem tak orientacyjnie, bo przecież nie można z tego korzystać :razz: zostawmy dzieci w spokoju :razz: a tak na serio - jest to tam jakąś ustawą zabronione.. :???: ), ale nie napisałem jak się tego ustrzec..

To proste! Ściągnąć sobie program antywirusowy (choćby Avast!'a.. darmowy i dobry!), jakiegoś firewall'a i nie otwierać podejrzanych plików! Albo chociaż sprawdzić plik jakimś programem antywirusowym! Aktualnie wszystkie polskie Trojany, które można ściągnąć z netu, są znane i wykrywalne przez antywirki, ale każdy (no.. prawie każdy..) może sobie zrobić swój Trojan i wtedy nie jest już wykrywalny!

Pozdrawiam!

[ Dodano: Nie Wrz 23, 2007 18:52 ]
Tyle pisałem o keyloggerach, to teraz może napiszę co to jest, jakie stanowi to zagrożenie i jak się przed tym częściowo zabezpieczyć.

Zaczniemy od tego co to jest. Keylogger to program, który zapisuje wszystko to, co napiszemy na klawiaturze i wysyła to do osoby, która nam keylogger'a podrzuciła..

Teraz jakie to niesie ze sobą zagrożenia.. Otóż prawie wszędzie trzeba się logować, czyli wpisać nazwę użytkownika i hasło. Albo czasem coś kupujemy przez neta, to podajemy nr kont, kart płatniczych, hasła itd.. I właśnie osoba, która nam podrzuci takie cuś może się bez żadnych problemów zalogować na naszych kontach, pozmieniać, pozamawiać na aukcjach różne rzeczy, robiąc nam w ten sposób kłopot, może nam skraść pieniążki z konta itd itd.

A teraz jak się przed tym ustrzec.. Przede wszystkim mieć jakiś program antywirusowy, który często będziemy aktualizowali, bo to właśnie keyloggery są najczęściej tworzone przez hackerów. Przed otwarciem ściągniętego z sieci pliku zbadajmy go programem antywirusowym! Dodatkowym zabezpieczeniem (przynajmniej w kafejkach internetowych, albo u kogoś innego w domu, gdzie nie wiemy jakie są zabezpieczenia, ale także w naszym domu!) może być wpisanie hasła, nazwy użytkownika, nr. kart itd na wirtualnej klawiaturze! Robimy to tak (klikamy na to co pisze!)

1. Start
2. Wszystkie programy
3. Akcesoria
4. Ułatwienia dostępy
5. Klawiatura ekranowa

Pozdrawiam!
 
 
 
Frezer96
Nowicjusz


Dołączył: 29 Gru 2009
Posty: 5
Wysłany: Wto Gru 29, 2009 21:05   


fajne fajne
też kiedyś coś tam próbowałem robić ale nie zabardzo mi wychodziło :wink:
 
 
Sztevi 
Zaawansowany



Dołączył: 03 Gru 2008
Posty: 72
Skąd: Mazowsze-Grójec
Wysłany: Nie Sty 03, 2010 13:04   


temat ma ponad 2 lata, Hasiu na pewno się ucieszy ze ktoś się zainteresował :lol:
_________________
Limit tolerancji na rok 2010 wyczerpał się.
 
 
 
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

 
  • Gasik.net
  • Jabole.net
  • Ariz.pl
  • eFirma.eu
  • Catpress.pl
  • Holee.pl
 

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Forum winiarskie - Winka.net. Porozmawiajmy o winie. (c) 2006 - 2017 r.

Strona www.winka.net ma charakter wyłącznie edukacyjny i poglądowy NIE jest sponsorowana przez żadnego z producentów, dystrybutorów lub hurtowników wyrobów alkoholowych, NIE ma na celu promowania żadnej z marek alkoholi, jak rownież NIE namawia w jakikolwiek sposób do spożywania napojów alkoholowych. Strona www.winka.net ostrzega, że spożywanie napojów alkoholowych jest szkodliwe dla zdrowia. Strona www.winka.net ostrzega, że zabrania się spożywania alkoholu osobom do lat 18

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - mangi
Template NoseBleed2 v 0.2 modified by Nasedo