Wina wino forum Wina wino forumForum winiarskieWina wino forum Wina wino forum
Użytkownik:   Hasło:
Powrót do portalu - Winka.net
 

Poprzedni temat «» Następny temat
klarowanie wina
Autor Wiadomość
gajos
Nowicjusz


Dołączył: 27 Lis 2007
Posty: 7
Wysłany: Wto Gru 04, 2007 18:49   
klarowanie wina


witam mam winko z winogron 10l a pytanie dotyczy tego czy mozna jakos przyspieszyc klarowanie wina jak tak to jak
 
 
Buzon 
Zaawansowany
Ja Yeti


Dołączył: 23 Paź 2007
Posty: 88
Skąd: Koszalin
Wysłany: Wto Gru 04, 2007 19:07   


Co?! pali rura a pic nie ma co?! :grin: produkcja wina (w szczegolnosci z winogron) to jest sztuka i wymaga ona czasu! mozna dodawac jakies wynalazki pod tytulem "klarowin" ale wtedy wino traci swoja "dusze"! badz cierpliwy, a zobaczysz jaki bedzie efekt! wlejesz sobie takie wino w przezroczysta butelke (np. od Złotego Jeleńa) tak zeby bylo widac barwe i powiesz kumplom "Sam to cudo zrobiłem", a jak skoncza podziwiac... To sie nałojicie!!! :wink:
_________________
W moich żyłach etylina, zamiast serca turbina!!!
 
 
 
konfliktowy joe 
Zaawansowany
homo chlorensis



Dołączył: 29 Gru 2006
Posty: 129
Skąd: Torun
Wysłany: Wto Gru 04, 2007 20:35   


Buzon napisał/a:
Co?! pali rura a pic nie ma co?


...sie nie śmiej u mnie to sie jeszcze rok bieżący produkcji wina nie skończył, a już 3/4 nie ma (z 60 litrów już poszło) a gdzie tu Panie do lata...poważnie myślę nad dodatkową produkcją...tylko skąd w środku zimy produkty? bo na "sklepowe" to mnie nie stać

...a wracając do tematu z mojego doświadczenia wynika że wina gronowe dobrze się klarują , niech pofermentuje z 1,5 m-ca, zlać (używając gazy) znad osadu niech postoi jeszcze z miesiąc, w razie potrzeby czynność powtórzyć Na końcu zostaje jeszcze chemia (klarowiny) ale nic o nich skuteczności powiedzieć nie mogę bo sam nigdy nie stosowałem
 
 
Buzon 
Zaawansowany
Ja Yeti


Dołączył: 23 Paź 2007
Posty: 88
Skąd: Koszalin
Wysłany: Wto Gru 04, 2007 22:11   


konfliktowy joe napisał/a:
tylko skąd w środku zimy produkty?


Matka kompotow nie robi?! najlepsze wina wychodza z zepsutych (dobre tez przejda) kompotow!!! ja cierpliwie czekam az moje skonczy fermentowac, bo jak w sobote probowalem to bylo "gazowane"! :wink: jako ze gaznik na ssaniu, a tankowac nie ma za co, zastanawiam sie jak zatrzymac ten proces (na ilosci ok.5l)? moze by tak przegotowac? to zabilo by drozdze i mozna by bylo łojić!!! :wink: co Wy na to??
_________________
W moich żyłach etylina, zamiast serca turbina!!!
 
 
 
gajos
Nowicjusz


Dołączył: 27 Lis 2007
Posty: 7
Wysłany: Wto Gru 04, 2007 22:38   


dzieki za rady winko stoi juz 2,5 miesiaca i nie pracuje ma juz kopa bo po dwuch szklankach jest docha :mrgreen: ale ten kolor mi nie pasuje.

A co do wina z kompotow to mogl bym prosic o jakis przepis na 10l z gogy dziex.

W srodku zimy mozna zrobic wina z ryzu ponoc bardzo dobre i mocno kopie pozdro
 
 
von Bentschen 
Alkus Tangens



Dołączył: 16 Cze 2006
Posty: 1363
Skąd: Bentschen
Wysłany: Śro Gru 05, 2007 22:19   


gajos napisał/a:
W srodku zimy mozna zrobic wina z ryzu ponoc bardzo dobre i mocno kopie pozdro

Ja mam właśnie wino z ryżu zrobione, ale też mam problem z klarownością. Winko mi strasznie moce wyszło, ale nie jestem pewien czy czasem nie zaraziło się jakim świństwem...
Plusem tego wina jest cena. Wyszło nam koło 2 zł za litr.
_________________
I'll answer my fears by the blow of my axe!!!
Kampf ist unser letzte Kamerad!!!
 
 
 
zlowieszczy4 
Nowicjusz


Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 10
Skąd: Walbrzych
Wysłany: Wto Mar 20, 2012 15:25   


Kurde szkoda ze nikt tego watku nie odwiedzal tak dlugo :) sam zrobilem wino z ryzu... tylko troche wiecej na skladniki wydalem bo tez zakupilem pioun aby wieksze kopyto bylo :) a wiec smak troche slodki aczkolwiek dobry a co do mocy to tez wielka :) rano walilem jedna szklaneczke i bylem gotowy do walki :) a co do klarowania to znam sposob aby klarowac wino z ryzu ale on rowniez tez chyba dziala na pozostale :) A wiec po jakims tam czasie (zalezy od ciebie) przelewasz wino z gasiorka do butelek ,ale koniecznie z korkami aby gaz mogl sie lekko wydostawac bo jak dasz do zakrecanych to ci rosadzi. Do kazdej butelki dajesz pare krysztalkow cukru i czekasz z pare tygodni :) po jakims czasie metne wino ryzowe robi sie calkowicie przezroczyste i nabiera dodtakowej mocy
 
 
 
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

 
  • Gasik.net
  • Jabole.net
  • Ariz.pl
  • eFirma.eu
  • Catpress.pl
  • Holee.pl
 

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Forum winiarskie - Winka.net. Porozmawiajmy o winie. (c) 2006 - 2017 r.

Strona www.winka.net ma charakter wyłącznie edukacyjny i poglądowy NIE jest sponsorowana przez żadnego z producentów, dystrybutorów lub hurtowników wyrobów alkoholowych, NIE ma na celu promowania żadnej z marek alkoholi, jak rownież NIE namawia w jakikolwiek sposób do spożywania napojów alkoholowych. Strona www.winka.net ostrzega, że spożywanie napojów alkoholowych jest szkodliwe dla zdrowia. Strona www.winka.net ostrzega, że zabrania się spożywania alkoholu osobom do lat 18

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template NoseBleed2 v 0.2 modified by Nasedo