Wina wino forum Wina wino forumForum winiarskieWina wino forum Wina wino forum
Użytkownik:   Hasło:
Powrót do portalu - Winka.net

Poprzedni temat «» Następny temat
Dzban grzany Lwowski
Autor Wiadomość
LifesFun 
Nowicjusz
rock star legend

Wysłany: Pon Wrz 24, 2007 17:33   
Dzban grzany Lwowski

Aż mnie zdziwiło, że na tak zacnej stronie, gdzie są opisane wszystkie gatunki Dzbanów (nawet te, których nie miałam przyjemności skonsumować) nie ma tego jednego jednego - grzanego lwowskiego.

Na początek może mała metryka:
-Dzban Grzany Lwowski
-Ostrowin (of corz)
-Cholera wie, pewnie jak wszystkie Dzbanki
-5,50 w sklepie Żabka na osiedlu Millenium w Gliwicach
-Żabka

Według producenta:
Wino owocowe, czerwone, z dodatkiem przypraw korzennych, doskonałe do przygotowywania grzańca. Nowatorskie opakowanie sprawia, iż można podgrzewać w kuchence mikrofalowej.

Powiem szczerze (aż wstyd), że podgrzewanego nie piłam, gdyż nie było warunków, aczkolwiek pierwszy raz spotykam się z tanim winiaczem do robienia grzańca XD Mogę jednak określić jego smak w temperaturze pokojowej.
Trunek został spożyty o barbarzyńskiej porze 11:30 rano ^^ Co raczej nie zmieniło jego walorów smakowych (chociaż kto wie). Był również poprzedzony Dzbanem Porzeczkowym, a po nim został spożyty Dzban Leśny (jak mix to mix).
Ale do sedna.
Otwarcie, nalewanie - wszystko jak w każdym innym Dzbanie. Kolor czerwony, nieco ciemniejszy od barwy Leśnego (który jest taki różowy jakby). Wącham. No korzeniami to to może i trochę zajeżdża, ale bardziej kwachem, da się jednak wytrzymać. Degustacja. Na początku jest taki słodko-gorzki, a potem to trochę pali w gardzioło. Mi szczerze mówiąc smakował średnio i po jakimś czasie miałam dość. W zimie na pewno sprawdzimy jego walory w postaci grzańca. Póki co daję 6/10, ponieważ jego bracia - Porzeczkowy i Leśny biją go, niestety, na głowę.

A tutaj, o, etykieta - http://www.ostrowin.com.p...z_lwowoskie.jpg

Hasiu 
Ekspert
Filozof Naczelny

Wysłany: Pon Wrz 24, 2007 18:52   

Gdzieś już to winko było opisane! :cool:

Mnie to nie smakuje.. :???: Ja bym mu dał 3/10.. Dzbanek mnie zawiódł tym produktem..

Pozdrawiam!

PS. Wypadałoby sie przywitać! Zrobisz to tutaj -> http://www.forum.winka.net/przywitaj-sie-vf2.htm

LifesFun 
Nowicjusz
rock star legend

Wysłany: Wto Wrz 25, 2007 05:38   

no tak, z tych dzbanków, które piłam ten był najgorszy jak dotąd. a piłeś podgrzanego? ja słyszałam, że taki jest dużo lepszy.

Hasiu 
Ekspert
Filozof Naczelny

Wysłany: Wto Wrz 25, 2007 12:52   

Właśnie chyba nikt nie pił na tym forum podgrzanego Dzbana.. Kiedyś może spróbuję, jak się przełamię bo to co mnie spotkało przy zwykłym to była porażka.. Fuuuj... :???:

LifesFun 
Nowicjusz
rock star legend

Wysłany: Wto Wrz 25, 2007 15:46   

nie no, według mnie dało się przeżyć. nie było aż tak źle. ale gdybym miała wybór, to tego na pewno bym nie wybrała :P

celtyk87 
Specjalista

Ostrzeżeń:
 1/5/8
Wysłany: Wto Wrz 25, 2007 17:04   

Ja poluje na tego dzbana ale nigdzie go nie można kupić, muszę czekać do zimy,może wtedy go przywiozą.

Wojtas 
Specjalista

Wysłany: Wto Wrz 25, 2007 19:09   

Niemożliwością jest, żeby w żabce nie było. Chyba, że chamy wszystko już wykupiły to trza czekać na nową partie.

Hasiu 
Ekspert
Filozof Naczelny

Wysłany: Wto Wrz 25, 2007 19:34   

Ja sie jakoś już chyba nie przemogę na Grzanego Dzbana, bo jak tylko skosztowałem to mnie cofnęło.. O mało co nie puściłem pawia, ale na szczęście nie.. Nie wiem czemu.. Ale mimo to nie kupie już tego.. :???:

Lord Zul 
Zaawansowany

Wysłany: Śro Wrz 26, 2007 17:15   

Ja na razie w ogóle nie pilem dzbana... zadnego, i to w tym czasie wypatrzylem go w pewnym sklepie jak brak totalny kasy ma :sad: Na razie usepilem od znajomych 1,90 :grin: ale to chyba za malo :wink:
Kolejna będziesz Ty, Kolejni będziecie Wy,
Jabolowe ofiary.

holee 
Acid Drinker

Ostrzeżeń:
 1/5/8
Wysłany: Nie Wrz 30, 2007 08:58   

Lord Zul napisał/a:
Ja na razie w ogole nie pilem dzbana... zadnego,

Normalnie ewenement na skale swiatowa ;) Ja mysle Lordzie,z e czxas najwyzszy okazac skruche i obiecac poprawe.

Pozdrawiam

I'm in love with rock 'n' roll, satisfies my soul

Lord Zul 
Zaawansowany

Wysłany: Nie Wrz 30, 2007 09:56   

w moim miescie malo dzbanow, jak juz to w zabce. A killerka to sie w prawie kazdym monopolowym znajdzie :razz: :mrgreen:
Kolejna będziesz Ty, Kolejni będziecie Wy,
Jabolowe ofiary.

celtyk87 
Specjalista

Ostrzeżeń:
 1/5/8
Wysłany: Czw Gru 13, 2007 10:07   

Piłem wczoraj tego dzbana niestety na zimno, ma dobry słodki smak,czuć cynamon, moc 11procent, cena 5zł

krzyś 
Nowicjusz

Wysłany: Śro Lut 06, 2008 21:25   

przepraszam za odgrzewanie starych wątków...

ale je grzańce będe bronił....piłem zimnego i ciepłego...gorącego 69stC
i jak dla mnie bomba...

cena w sklepie lux 4,90pln wcześniej miał inne opakowanie takie białe z małą okrągłą naklejką... smakował tak samo:D

może popełniacie błąd i pijecie zimnego z kubeczków?

eandil
Nowicjusz

Wysłany: Czw Wrz 25, 2008 01:29   

Popieram zdanie poprzednika i zdecydowanie mam bardzo pozytywną opinię o tym dzbanie.
Pierwszy raz piłem go zimnego tzn normalnego i naprawdę nam smakował. Nawet bez przypraw byłby ekstra a przyprawy dodają mu tylko smaczku, który jak na tanie wino jest przedni :grin:
tak mi zasmakował, że w ciągu paru dni pobiegłem do sklepu (nie żabki) kupiłem ostatniego z dostępnych i po podgrzaniu w mikrofalówce moja dobra opinia o nim tylko się polepszyła. Naprawdę nie było wielkiej różnicy pomiędzy nim a np. grzańcem galicyjskim czy jakimś innym grzanym winem. Przykład: zaniosłem kubek podgrzanego dzbana jakiejś dziewczynie, która akurat była w mieszkaniu a raczej nie gustuje w takich trunkach, niepowiedziałem co to jest i bardzo jej smakowało :smile:

velika 
Nowicjusz
velika

Wysłany: Pią Lis 28, 2008 16:41   

Uważam, ze to bardzo zacny trunek, podobnie jak inne dzbany. Spożywałam go podgrzanego wielokrotnie, ale ostanio nie mogę go znaleźć, a na zimę jest jak znalazł. Podgrzany wiśniowy nie jest tak smaczny;p

Odpowiedz do tematu