Wina wino forum Wina wino forumForum winiarskieWina wino forum Wina wino forum
Użytkownik:   Hasło:
Powrót do portalu - Winka.net

Poprzedni temat «» Następny temat
Amarena
Autor Wiadomość
shinji 
Nowicjusz
Winny Entuzjasta ;]

Wysłany: Wto Kwi 21, 2009 20:07   

Tiget napisał/a:
shinji napisał/a:
Mam nadzieję że tak się nigdy nie stanie, bo choć nie miałem zaszczytu próbować jeszcze Komandosa, to wiem że nazywanie Amareny winem dobrym to moim zdaniem skrajność.

Co ty gadasz! Amarena jest wspaniała! Pachnie jak landrynka, smakuje jak wiśniowy kisielek. CUDO!

Ja tam bardziej czułem zgniłe jajka a la Ostrołęka niż landrynki, no ale może po prostu to wino nie nadaje się na pierwszy raz.

Spocony 
Nowicjusz
Amarena Fan

Wysłany: Śro Lis 04, 2009 21:53   

Amarena to chyba aktualnie najlepsze tanie wino na rynku :mrgreen: komandosa, żubra, powala na łopatki :mrgreen:

Sztevi 
Zaawansowany

Wysłany: Czw Gru 03, 2009 09:36   

degustatorów też :D
w koncu większy voltarz ^^

karim 
Nowicjusz

Wysłany: Sob Gru 05, 2009 11:09   

Amarena jest świetna, wchodzi lekko, smakuje jak landrynki malinowe, to jedyne obok gruszki sandomierskiej wino które biorę na raz :grin: . Chociaż ma też minus w postaci szyjki, w gruszce leci jak przez lejek a tu.. kto pił na raz wie w czym rzecz :razz:
ps: pije bez niczego, nie miałem jeszcze okazji mieszać.

Sztevi 
Zaawansowany

Wysłany: Sob Gru 05, 2009 16:55   

a wiesz warto zrobić turbo drink biedronowy, do Amareny dajesz colę Tęcza :twisted:

Jelczuu
Nowicjusz

Wysłany: Pon Gru 07, 2009 20:00   

I równie wyborowy jest jej barwnik, w wymiocinach jest tak mocny że ślad po sobie pozostawia na dłuugi czas :)

jtec
Nowicjusz

Wysłany: Pią Sty 15, 2010 21:38   

Zawiodłem się na Amarenie. Wszystko przez ten landrynkowy, mdławy smak...Miała być wisienka i chyba była, ale słabo wyczuwalna. Jedyny plus i to właściwie duży plus, to cena. Niecałe 4 zeta za 0.7. Dla mnie jednak to za mała rekompensata za smak...

Chaos_Punk 
Nowicjusz

Wysłany: Czw Sty 21, 2010 15:07   

Sztevi napisał/a:
a wiesz warto zrobić turbo drink biedronowy, do Amareny dajesz colę Tęcza :twisted:

Turbo Cola.. mmm polecam! :mrgreen:

A jeszcze bardziej polecam PWN (Piwo Wino Nokaut) w wersji Hard:
Składniki: 1 piwo V.I.P., 1 wino Amarena, 1 ćwiartka wódki Parkowej lub innej taniej, 1 Cola Oryginal z Biedronki.
Sposób przyrządzania:
Wypijamy lub wylewamy conajmniej pół Coli, trzeba sobie policzyc ilosc do wylania zeby wszystkie składniki sie zmieściły do butelki po Coli.
Wlewamy ćwiartke wódki, całe wino i całe piwo. Zakręcamy butelke i ostroznie mieszamy, potem powoli odkrecamy i pijemy!
Taka mieszanka "Nokautuje" każdego zawodnika :cool:

Sztevi 
Zaawansowany

Wysłany: Wto Lut 02, 2010 07:37   

wyliczyłem nawet koszta tego drinku
parkowa 6,75
tęcza 0,69
vip 1,29
amarena 3,98
powiem Ci że drogawy drink dlatego wymieszzałem tylko 2 piwka i parkową i też powaliło :twisted:

Michau69 
Nowicjusz

Wysłany: Nie Lut 21, 2010 20:53   

Uważałem Komandosa za najlepsze wino dopóki nie spróbowałem Amarenki. Miłość od pierwszego wejżenia ;p

keiichi343 
Nowicjusz
piwosz

Wysłany: Czw Kwi 29, 2010 11:29   

Amarena wymiata smakuje mi jak niegdyś gumy Boomer wiśniowe (pamiętacie je ?)
Odnośnie do drinków, polecam Amarenę z Be Power w stosunku 2/3 Amci i 1/3 energy drinka :)
Zauważyłem że u nas w Siemcach mówimy na Amarenę "Amareno" - jakoś przyjemniej brzmi :) :mrgreen:

Cyssiek
Nowicjusz

Wysłany: Pon Sie 09, 2010 13:13   

Słynne Lubelskie Karamuchos, czyli 50/50 Tęczowa Cola z Amarenką jest dziś już... legendą i przeszłością. Bowiem otyli panowie w krawatach, omamieni Babilonem odebrali nam przyjemność picia tego okrutnego prytozolu jakim była Cola, jednocześnie tracąc na sprzedaży Amareny w Lubelskim. Gdzie dalej iść? Mieszać ten wybujały trunek z burżujską Colą Original? To nie będzie to samo....

Czy do końca życia czeka mnie picie Bałagana? Igristoje jest może i smaczne, w połączeniu z Amareną i Vipem klepie... Ale to nie ta przyjemność.

I CO JA B?D? PIŁ W ZIMIE? :(

...

Mietek Żul 
Nowicjusz

Wysłany: Pon Paź 25, 2010 15:26   

Amarenka rozdziewiczyła mój przełyk w czasie przygotowań do bierzmowania, kiedy to zamiast uzupełniać braki w dostawach Ducha Świętego napełniałem się... wiadomo czym. ;)

Po konsumpcji Komandosów oczekiwaliśmy bandą na przystanku na transport, gdy zawitał do nas lokalny brodaty dobrodziej, oferując za papierosa tajemniczą "naleweczkę". Spodziewałem się jakiegoś szarostrefowego wywaru, na bazie przemycanego spirytusu tudzież kradzionego metanolu. Tymczasem tajemniczą "nalewką" okazała się swojska Amarena, produkt, który później wielokrotnie towarzyszył mi w pijackiej przygodzie, nie tylko w plenerach ale również na szkolnym korytarzu, już w czasach liceum. ;)

Diosmektyt
Nowicjusz

Wysłany: Nie Lis 20, 2011 23:56   

Amarena strasznie się zepsuła. Poza tym to wina z gatunku ,,jedno za mało" ,,dwa za dużo". 700 ml to jednak za mało by się konkretnie sponiewierać a 1400 ml to już za dużo i byłoby rzyganie.
Optymalna pojemnośc winka to 1litr-wtedy nie grozi rzyganie a i konkretnie sponiewiera. Pozdrawiam.

celtyk87 
Specjalista

Ostrzeżeń:
 1/5/8
Wysłany: Nie Lut 26, 2012 22:53   

?oś dla fanów tego trunku http://www.youtube.com/watch?v=GWDnuC3kSiw :grin:

Odpowiedz do tematu