Wina wino forum Wina wino forumForum winiarskieWina wino forum Wina wino forum
Użytkownik:   Hasło:
Powrót do portalu - Winka.net
 

Poprzedni temat «» Następny temat
Marihuana
Autor Wiadomość
w0yteq 
Zaawansowany


Dołączył: 02 Lip 2006
Posty: 135
Wysłany: Sob Kwi 07, 2007 06:47   


Niedowiadki :P

A weźcie sobie wysiejcie jedną sative i jedną indice, pestki kosztują pare złotych. A teraz niedługo zaczyna się właśnie sezon.

[ Dodano: Sob Kwi 07, 2007 10:35 ]
feniks napisał/a:
... faze daje jedno thc zawarte w tych roslinkach i zaden inny zwiazek...


Sory że sie czepiam ale chciałbym Cię poprawić a wcześniej tego nie doczytałem. Substancje psychoaktywne w ziółku:

delta-9-tetrahydrocannabinol oraz delta-8-tetrahydrocannabinol - THC naśladuje działanie anandamidów, neurotransmiterów naturalnie prodókowanych w organiźmie, które wiążą się z receptorami kannabinoidowymi w mózgu, by dawać high taki jak po marihuanie. THC posiada wysokie właściwości absorbcyjne promieni UV - B (280-315 nm).

tetrahydrocannabivarin - przeważający w niektórych południowoafrykańskich i południowo-wszchodnio-azjatyckich odmianach konopi indyjskich. Podobno daje czystszy high i wydaje się posiadać wiele terapeutycznych właściwości THC.

cannabidiol - dawniej uważany za psychoaktywny albo za poprawiający high poprzez interakcję z innymi kannabinoidami, jednak ostatnie badania wykazały, że efekt działania CBD na high jest znikomy, co najwyżej może on powodować objawy silnie uspokajające lub przybrać skrajne efekty działania THC, takie jak lęk czy niepokój

cannabinol - produkt degradacji THC, daje efekt uspokajający, mętne czoło;)) [ang. fuzzy forehead].
 
 
cieciu 
Zaawansowany



Dołączył: 04 Kwi 2007
Posty: 81
Skąd: Ostrów Wlkp
Wysłany: Sob Kwi 07, 2007 08:57   


w0yteq napisał/a:
Niedowiadki :P

A weźcie sobie wysiejcie jedną sative i jedną indice, pestki kosztują pare złotych. A teraz niedługo zaczyna się właśnie sezon.

[ Dodano: Sob Kwi 07, 2007 10:35 ]
feniks napisał/a:
... faze daje jedno thc zawarte w tych roslinkach i zaden inny zwiazek...


Sory że sie czepiam ale chciałbym Cię poprawić a wcześniej tego nie doczytałem. Substancje psychoaktywne w ziółku:

delta-9-tetrahydrocannabinol oraz delta-8-tetrahydrocannabinol - THC naśladuje działanie anandamidów, neurotransmiterów naturalnie prodókowanych w organiźmie, które wiążą się z receptorami kannabinoidowymi w mózgu, by dawać high taki jak po marihuanie. THC posiada wysokie właściwości absorbcyjne promieni UV - B (280-315 nm).

tetrahydrocannabivarin - przeważający w niektórych południowoafrykańskich i południowo-wszchodnio-azjatyckich odmianach konopi indyjskich. Podobno daje czystszy high i wydaje się posiadać wiele terapeutycznych właściwości THC.

cannabidiol - dawniej uważany za psychoaktywny albo za poprawiający high poprzez interakcję z innymi kannabinoidami, jednak ostatnie badania wykazały, że efekt działania CBD na high jest znikomy, co najwyżej może on powodować objawy silnie uspokajające lub przybrać skrajne efekty działania THC, takie jak lęk czy niepokój

cannabinol - produkt degradacji THC, daje efekt uspokajający, mętne czoło;)) [ang. fuzzy forehead].

Czy ty sie znasz na przedrostkach systematycznych nazw chemicznych wiesz czym sie różni jedno od drugiego wyglądem nie więc nie używaj za dużo nazw których nie znasz. Sorki może specjalistą nie jestem ale doczytalem yroche i bynajmniej nie tylko na wikipedia otóż każdy organizm może reagować inaczej powiedz mi szczerze często palisz ja nie ale pamiętam dużo sytuacji kiedy w kilka osób paliliśmy jedno i to samo zioło jak wytłumaczysz to że każdy reagował inaczej jedni mieli dobry humor jedni gadali jak nakręceni inni wogóle nic nie mówili a to wszystko po jednym i tym samym towarze. Na twoim miejscu zwracał bym też uwage na słowa takie jak "wydaje sie" "prawdopodobnie" "niektóre" badania dowodzą czy inne takie teksty. Nie chce sie za bardzo kłucić bo specjalistą nie jestem ale efekt zależy od organizmu. Zapomniałem jak mówiłeśo tym czy palisz czy nie ale jeśli paliłeś to sięgnij wzrokiem wstecz i zobacz ile było sytuacji kiedy po tym samym towarze każdy reagował inaczej
_________________
Wina Ostrowina to sama Witamina
 
 
 
w0yteq 
Zaawansowany


Dołączył: 02 Lip 2006
Posty: 135
Wysłany: Sob Kwi 07, 2007 11:17   


Lol czemu mam nie używać? Chciałem udowodnić feniksowi bo napisał że jedynie THC odpowiada za high więc go poprawiłem, tylko o to mi chodziło.

Czemu Wy nie chcecie zrozumieć że z tymi przedrostkami "podobno" itp., chodzi o to że ludzie nie prowadzą badań nad marihuaną. Ktoś kiedyś takowe badania robił i teraz "profesorowie" powtarzają takie rzeczy a nawet nie jarali nigdy zioła. Mam znajomych growlerów którzy wiedzą co to dobra sativka i indica i napewno by potwierdzili moje zdanie. A różnica jest taka że oni mają wiedzę praktyczną a nie z książek.

jeśli nie ma żadnej sativy i indicy to czemu na przykład na tym forum jest taki wątek?

klik

Szkoda że zamknęli owergrow to bym Wam pokazał kilkanaście takich topiców.

Ja też nie jestem specjalistą. Paliłem wystarczająco często, paliłem zioło od dila niewiadomo jakiego pochodzenia i jakiej odmiany i paliłem zioło od znajomych. Uwieżcie mi naprawde widać różnice. W jednym się z Tobą cieciu zgodze że na każdego działa inaczej tak samo jak alkohol jeden jest spokojny a drugiemu się agresor włancza ale muszisz się zgodzić że nie wiesz jakie odmiany wtedy jaraliście.

Dobra czas skończyć ten temat, już dajmy sobie spokój bo nic z tego nie wyjdzie.
 
 
cieciu 
Zaawansowany



Dołączył: 04 Kwi 2007
Posty: 81
Skąd: Ostrów Wlkp
Wysłany: Sob Kwi 07, 2007 20:29   


więc powiedz mi proszę jak sklasyfikujesz zioło którego kilka buchów spowoduje że ja sie zamkne w sobie a feniks zacznie napierdalać jak pojebany w ogóle żartami rzucaćna lewo i prawo. Powiedz mi wtedy czy to kurna sativa czy indicia no bo nie rozumiem jeżeli sie zgadzasz to potwierdzasz moją teorie a jeżeli sie nie zgadzasz to wtedy faktycznie mogą istnieć zioła rozweselające i uspakajające .Wytłumacz mi bo jak na moje to przeczysz sam sobie
_________________
Wina Ostrowina to sama Witamina
 
 
 
w0yteq 
Zaawansowany


Dołączył: 02 Lip 2006
Posty: 135
Wysłany: Nie Kwi 08, 2007 07:01   


Nie wiem. Nie znasz odmiany to nie moge Ci powiedzieć.

Słuchaj pisałem wcześniej że może być sativa 100%, indica 100%, pół na pół też może być, są rośliny 25/75 itd. Czytałem już dawno na overgrow że na jednych cannabinol może różnie oddziaływać i stąd podobno ( :cool: ) u nie których takie stany. Ale pod tym się nie podpisuje do końca.

Dobra to wszystko ode mnie na ten temat bo już mi się nie chce kłucić.

Wesołych Świąt :)
 
 
cieciu 
Zaawansowany



Dołączył: 04 Kwi 2007
Posty: 81
Skąd: Ostrów Wlkp
Wysłany: Nie Kwi 08, 2007 08:09   


też nie chce sie kłócić ale chodzi o to że odkąd cokolwiek paliłem to praktycznie za każdym razem inaczej działało a wątpię żebym zawsze mieszanki palił zresztą ja mam swoje racje ty masz swoje rozumiem że ja tobie nie wytłumaczę ani ty mi też więc niech tak będzie dalej sie nie kłócę
_________________
Wina Ostrowina to sama Witamina
 
 
 
w0yteq 
Zaawansowany


Dołączył: 02 Lip 2006
Posty: 135
Wysłany: Nie Kwi 08, 2007 08:28   


No i doszliśmy do porozumienia :P
 
 
Eldor 
Nowicjusz
ale się stara.



Dołączył: 04 Kwi 2007
Posty: 17
Skąd: Ząbkowice Śląskie
Wysłany: Nie Kwi 08, 2007 14:21   


Tjaaa... to znaczy, że już koniec tego ekscytującego tematu? :D
 
 
 
w0yteq 
Zaawansowany


Dołączył: 02 Lip 2006
Posty: 135
Wysłany: Nie Kwi 08, 2007 18:47   


Eldor napisał/a:
Tjaaa... to znaczy, że już koniec tego ekscytującego tematu? :D


Skąd wiedziałeś? :cool: :P
 
 
Eldor 
Nowicjusz
ale się stara.



Dołączył: 04 Kwi 2007
Posty: 17
Skąd: Ząbkowice Śląskie
Wysłany: Nie Kwi 08, 2007 20:03   


Poznałem po nic nie wnoszącym podsumowaniu. Rzec by można - miałem nosa. :razz: :D
 
 
 
Jama
Nowicjusz


Dołączył: 04 Maj 2007
Posty: 34
Wysłany: Pią Maj 04, 2007 19:18   


hihi widze że wszędzie o marysi można pogadać :)
No to ja z gandą mam do czynienia od 4 lat, na poczatku mało, potem rok przejechalem na okrągło najarany, bywało różnie, no ale dalej twierdze że to był najlepszy rok w moim życiu, brało sie 10g, dzieliło na porcje każda schowana w innej dziurze i palonko, najlepsze była zima, narty w bagażnik 3-4 wory w kieszeń i na wyciąg :D naprawdę zioło to super sprawa, ale jak ktoś nie umie kontrolować niech lepiej nie zaczyna :P :P
Teraz się ogarnąłem, nie pale już tyle, no ale jak czasem mnie coś tknie, albo ktoś mnie zmota to zawsze pójdę...
_________________
gazy, gazy trunek bez skazy........
http://travian.interia.pl/?uc=pl3_24280 UWAGA to uzależnia i ot nawet bardzo, więc jak nie radzisz sobie z obecnymi uzależnieniami to wchodzisz tu na własne ryzyko :D
 
 
Miuriel 
Nowicjusz


Dołączyła: 07 Maj 2007
Posty: 20
Skąd: Ząbkowice Śląskie
Wysłany: Śro Maj 09, 2007 18:55   


Jama napisał/a:
rok przejechalem na okrągło najarany


no to pięknie :razz:

No co Ty, mozna ale bez przesady. Przecież jest wino :mrgreen: Napewno zdrowsze
 
 
 
holee 
Acid Drinker



Dołączył: 07 Cze 2006
Posty: 1809
Skąd: Chełm / Rzeszów
Ostrzeżeń:
 1/5/8
Wysłany: Śro Maj 09, 2007 19:01   


No wlasnie, wino pic narkusy jedne ;) (zart)
I zdrowsze i smaczne i kolorowe i trendy i w ogole same plusy.

Zielsko beeee, dla owiec i tak dalej, czlowiek swoj rozum ma i powinien winko łoic ;)
_________________
Winka.net na FaceBook - Podziel się swoją codziennością

I'm in love with rock 'n' roll, satisfies my soul
 
 
Jama
Nowicjusz


Dołączył: 04 Maj 2007
Posty: 34
Wysłany: Pią Maj 11, 2007 13:44   


ja tam nie narzekałem, fakt że musiałem się pilnować w domu itp, zdarzały się wpadki, no ale przejechałem :) piekne dzieje, a teraz preferuje alkohol :) nie mam już "zapału" by palić, choć czasami smaka mam :)
_________________
gazy, gazy trunek bez skazy........
http://travian.interia.pl/?uc=pl3_24280 UWAGA to uzależnia i ot nawet bardzo, więc jak nie radzisz sobie z obecnymi uzależnieniami to wchodzisz tu na własne ryzyko :D
 
 
lorien 
Specjalista
the rainmaker



Dołączyła: 10 Gru 2006
Posty: 364
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżeń:
 1/5/8
Wysłany: Pią Cze 15, 2007 10:29   


THC to nic :cool: To znaczy fajnie jest po tym, zawsze ciesze jakbym zwariowala do konca ;P
Ale jednak DXM to jest potega :twisted:

Wiec tak sumujac to ziolo jest fajne, ale ja tam wole inne zabaweczki <:
 
 
 
 
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

 
  • Gasik.net
  • Jabole.net
  • Ariz.pl
  • eFirma.eu
  • Catpress.pl
  • Holee.pl
 

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Forum winiarskie - Winka.net. Porozmawiajmy o winie. (c) 2006 - 2017 r.

Strona www.winka.net ma charakter wyłącznie edukacyjny i poglądowy NIE jest sponsorowana przez żadnego z producentów, dystrybutorów lub hurtowników wyrobów alkoholowych, NIE ma na celu promowania żadnej z marek alkoholi, jak rownież NIE namawia w jakikolwiek sposób do spożywania napojów alkoholowych. Strona www.winka.net ostrzega, że spożywanie napojów alkoholowych jest szkodliwe dla zdrowia. Strona www.winka.net ostrzega, że zabrania się spożywania alkoholu osobom do lat 18

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template NoseBleed2 v 0.2 modified by Nasedo