Wina wino forum Wina wino forumForum winiarskieWina wino forum Wina wino forum
Użytkownik:   Hasło:
Powrót do portalu - Winka.net

Poprzedni temat «» Następny temat
Brak aktualizacji na stronie
Autor Wiadomość
Vladzimierz
Nowicjusz

Wysłany: Pon Mar 13, 2017 23:45   
Brak aktualizacji na stronie

Pojawiło się kilka nowych win na rynku, bardzo chętnie pomogę uzupełnić braki. Uważam też, że powinno się dodać nową kategorię "napój alkoholowy na bazie piwa" bo niestety część win przeszło właśnie na coś takiego i też wypada to zaktualizować. Można by też dodać informację czy dane wino jest obecnie produkowane i można je kupić. Pozdrawiam.

Skrętny Jonasz 
Ekspert
Procentus walker

Wysłany: Pią Kwi 07, 2017 17:40   

Napisz do Holee. On jest administratorem i zapewne bardzo się ucieszy, że ktoś zechce rozkręcić stronę, może Ci da moderatora. Straszny śmietnik się tutaj zrobił w niektórych działach przez spamboty i trzeba rozruszać stronę. Ale co do "napoi alkoholowych", wolałbym nie - jabole to jabole, a nie jakieś wynalazki ;) .

Moderator na tym forum ostatnio się logował w 2013...

Vladzimierz
Nowicjusz

Wysłany: Pon Kwi 10, 2017 17:59   

Pisałem, niestety bez odpowiedzi. A propos napoi, wszystkie obecnie jabole (poza chyba Warką Storng i niektórymi szampanami) to NAPOJE winne (wg prawa wina min. 50%). Na rynku winiarskim się nie przelewa i piwne napoje niestety na rynku też się pojawiły często zastępując swoje winne pierwowzory z taką samą etykietą. Gdyby je pominąć to praktycznie cały Agropol, Kolwin i Poldrink trzeba by było skreślić z listy.

Skrętny Jonasz 
Ekspert
Procentus walker

Wysłany: Pią Kwi 28, 2017 00:08   

Kolwin też nie produkuje normalnych jaboli?! Kiedyś robili niesamowicie smaczne "patyki"... :(

Vladzimierz
Nowicjusz

Wysłany: Nie Kwi 30, 2017 12:18   

Kolwin od kiedy go próbowałem po raz pierwszy 4-5 lat temu, produkował tylko na bazie piwa. Chyba są teraz 2 patyki biały (brzoskwinia) i czerwony (wiśnia) oba na piwie. Kolwin produkuje też chyba normalne piwo (Łaskie? Vifling?). Tam to jest normalny browar teraz, ja nie wiem czy tam w ogóle maszyny to normalnych jaboli są w ogóle. Chyba butelkują też jakieś lepsze wina (za 8-10 zł?), widziałem coś takiego u nich w sklepie firmowym 2 lata temu, ale nie kupiłem wtedy tego, tylko ich podrabiane jabole.

Normalnie na winie produkują:
* Comiter Sp. z o.o. Sp.k.
* BARTEX Bartol Sp. z o.o. Sp.k.
* HENKELL & CO. VINPOL Polska Sp. z o.o.
* Jantoń S.A Sp.k
* Kubi Sp. z o. o.
* MIX S. A.
* PPHU "POLDRINK" BOGUSŁAW SALIŃSKI (Patyki na piwie, Bieszczady chyba na winie są)
* PWW Kamparex Sp. z.o.o. (pod tymi samymi etykietami czasem jest na bazie piwa ale na szczęście częściej na winie, te piwne są nieco tańsze, chyba zależy jak zamawia hurtownia)
* Warwin S. A.
* Vin-Kon S. A.
* ZPOW Dwikozy S.A.

Na piwie:
* Jarowin Sp. z.o.o
* Kolwin Sp. z.o.o
* Komplet S.j.
* P.P.U.H „Domator Delta” Sp. z o.o. (ich wyroby smakują bardziej jak piwo i nie są takie złe, nie wiem czy to jeszcze w ogóle istnieje, gdyż w rejestrze REGON jest działalność zawieszona od 2016r.)
* Sulimar Sp. z.o.o
* ZPOW Agropol Sp. z o.o.

Brak danych:
* Pozwin Sp. Z O.O. (istnieje to? bo dodzwonić się nie mogę, ale wg rejestru REGON nadal działa)

Zowik 
Nowicjusz

Wysłany: Sob Maj 20, 2017 12:10   

Domator istnieje, tylko swoje jabole "na bazie piwa" robią teraz tylko w plastikowych butelkach za 2,5zł. Dosyć tego wala się po mieście :P

[ Dodano: Sob Maj 20, 2017 14:12 ]
Jeszcze co do nowych win, to pojawiła się nowa Amarena, brzoswkiniowa, która smakuje wyśmienicie :D

Vladzimierz
Nowicjusz

Wysłany: Czw Maj 25, 2017 16:14   

Owszem nową Amarenę piłem dokładnie ten sam smak co Brzoskwinia Tesco ale 1 zł tańsza więc się opłaca. Tego Domatora jakieś zdjęcia? Adres firmy, jak daty produkcji? Bo wg rejstru REGON produkcja zawieszona w połowie 2016r. U nas domator był wiśniowy i było to "Piwo Aromatyzowane" a nie "napój na bazie piwa", w szkle o smaku wiśniowym. Ale nie wiem czy jeszcze jest...

Odpowiedz do tematu