Wina wino forum Wina wino forumForum winiarskieWina wino forum Wina wino forum
Użytkownik:   Hasło:
Powrót do portalu - Winka.net
 

Poprzedni temat «» Następny temat
Uniokraci zaglądają do kieliszka
Autor Wiadomość
holee 
Acid Drinker



Dołączył: 07 Cze 2006
Posty: 1809
Skąd: Chełm / Rzeszów
Ostrzeżeń:
 1/5/8
Wysłany: Nie Paź 14, 2007 18:41   
Uniokraci zaglądają do kieliszka


Witam;

Jestem oburzony, napisze wiecej jak znajde troszke czasu, tymczasem zapraszam do lektury:

http://biznes.onet.pl/12,1444486,prasa.html

No ok:

Wedlug mnie to Polska nie masz szans na zablokowanie tej decyzji, ktora juz zostala podjeta. Francuzi jak wiadomo jedni z zalozycieli Unii maja wiecej do powiedzenia niz np. Polska, niby wszyscy rowni, ale sa rowniejsi. Francja producent win gronowych znanych na calym swiecie ma interes w tym, zeby nazwa "Wino" byla dostepna tylko dla winiarzy gronowych.
Im wiecej win owocowych w Europie tym mniejszy zysk maja Francuzi, przeciez wielu ludzi lubuje sie w winach owocowcyh i wielu gardzi winami gronowymi.

Wkurza mnie to, ze jacys gogusia z Paryza czy skadkolwiek maja prawo nam mowic co mozemy uwazac za wino a co nie, niech kurcze rzadza sie u siebie. Polacy swoj rozum powinni miec i nie dac sie ladowac w bambuko. Ciekawy jestem, gdyby Polska zarzadzila, ze chleb sie robi wylacznie z maki i inne rodzaje chleba to juz nie chleb tylko produkt chlebopodobny.
Nigdy w zyciu by to nie przeszlo, po pierwsze dlatego, ze Polske uwaza sie za kraj kategorii B, a po drugie, ze polscy politycy z czasem sami uznaja, ze tamci maja racje.

Kur... mac !

W sumie slyszalem o tym wczesniej, ale teraz jakos mnie to ruszylo.

Chcialem przygotowac baner zeby go walnac na strone glowna, jakis kulturalny, ale jak sie za to wzialem to pomysl mi sie urwal. Myslalem, zeby zrobic coa a'la rebus, ze symbol unii + jabol albo cos rowna sie braterstwo albo ze moga zyc w zgodzie. Ale jak wspomnialem zbraklo mi pomyslu. Jak ktos ma to niech pisze a sie zrobi.

Pozdrawiam
_________________
Winka.net na FaceBook - Podziel się swoją codziennością

I'm in love with rock 'n' roll, satisfies my soul
 
 
Bejb 
Ekspert


Dołączył: 27 Wrz 2007
Posty: 210
Skąd: Pabianice
Wysłany: Wto Paź 16, 2007 18:40   


Scena 0: kontur Europy z granicą UE (taka niebieska Europa z gwiazdkami)
Scena 1: na tym - "...znów zabierają nam wolność!"
Scena 2: nie wiem - jakieś tłuczenie win, czy coś
Scena 3: kontur zalewany na czerwono a gwiazdki łączą się w jedną i zmieniają w sierp i młot.
Scena 4: na tym - "unia znów pokazuje swą prawdziwą twarz!"
 
 
lorien 
Specjalista
the rainmaker



Dołączyła: 10 Gru 2006
Posty: 364
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżeń:
 1/5/8
Wysłany: Wto Paź 16, 2007 20:19   


Czytałam ten artykuł chwile temu juz i szczerze to się zirytowałam i co dośc poważnie. Nic im do naszych jaboli ;/
 
 
 
Kudłacz 
Nowicjusz


Dołączył: 21 Sty 2008
Posty: 5
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: Pon Sty 21, 2008 13:56   


Cała ta idea jest mocno poryta. Jak w ogóle można urzędowo ingerować w język? Jest to przecież twór żywy i plastyczny więc jako taki nie może podlegać regulacjom prawnym. To tak jakby ktoś zakazał mówić "pies" w odniesieniu do np. owczarka alzackiego, ponieważ wywalczyli to (czyt. kupili pod stołem) hodowcy labradorów. Te regulacje są po prostu śmieszne (nie mylić z zabawne) i prowadzą do tworzenia martwych przepisów, jak choćby zakaz używania określenia "szampan" wobec "win musujących". Widać europejscy biurokraci na gwałt muszą uzasadnić jakoś niezliczoną liczbę stołków utrzymywanych z naszej kieszeni i lawinowo zasypują nas takimi kwiatkami.
 
 
maciek 
Nowicjusz
maciek


Dołączył: 01 Mar 2008
Posty: 5
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: Sob Mar 01, 2008 12:01   


Jestem załamany!!!! Po tym co przeczytałem SKANDAL po prostu.
Najgorsze jest to co dopiero ma być czyli co będzie jeśli tak sie stanie nie będzie już win wcale i portalu winka.net. Słyszałem ze mają zakazać nazywania wina owocowego "winem" to jeszcze można przeżyć ponieważ większość nazw nie dotyczy wina, ale to że jabole mają zostać wycofane to już PRZESADA zamiast zwalczać bezrobocie i zająć się czymś innym to oni mają wycofać jabole. Znam dużo bezsensownych przypadków ze stron polityki ale ten jest chyba już złośliwy i zupełnie bez sensu jeśli chodzi o politykę oni i tak nic nie będą z tego mieli a nam zabiorą to co dobre. A tak w ogóle to SZKODA SŁÓW na takie MENDY jak oni. NIGDY NIE PÓJD? NA WYBORY bo nic z tego nie będę miał. :???:

[ Dodano: Sob Mar 01, 2008 14:10 ]
A tak w ogóle to zapomniałem dodać: nie wiem czy pamiętacie ale była afera z wódką polska była oburzona że wódka będzie nazywany samogon z bananów itp. no racja wódka jest produkowana tylko z kartofli i z żyta no i postawili na swoim wódka będzie produkowana z bananów ale czego nie chcą się zgodzić z tym że wino będzie nazywane napojem powstałym z fermentacji owoców.
Wychodzi na to że według nich: wódka nie musi być tylko z ziemniaków i z żyta ale może być z innych owoców, zaś wino musi być z winogron a nie z jabłek
 
 
Bejb 
Ekspert


Dołączył: 27 Wrz 2007
Posty: 210
Skąd: Pabianice
Wysłany: Nie Mar 02, 2008 10:03   


maciek napisał/a:
A tak w ogóle to SZKODA SŁÓW na takie MENDY jak oni. NIGDY NIE PÓJD? NA WYBORY bo nic z tego nie będę miał.

Jeśli nie zagłosujesz ONI będą dysponowac czystą karteczką! A tak próbuj głosowac na tych, którzy się nie dostaną. :roll:
 
 
maciek 
Nowicjusz
maciek


Dołączył: 01 Mar 2008
Posty: 5
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: Nie Mar 02, 2008 18:47   


No Bejb masz nawet rację tylko że to i tak nic nie da jak już to zagłosuje na wszystkich ( głos nieważny ) i będzie sprawiedliwie :mrgreen: hehe
a tak w ogóle to ja proponuje wykupić trochę win i zachować w szafce. Po 30 latach to dopiero będzie wartość kolekcjonerska!!! ( oczywiście nie mowie o piciu dopiero by kopało :D hehe )
 
 
Bejb 
Ekspert


Dołączył: 27 Wrz 2007
Posty: 210
Skąd: Pabianice
Wysłany: Nie Mar 02, 2008 22:49   


maciek napisał/a:
a tak w ogóle to ja proponuje wykupić trochę win i zachować w szafce. Po 30 latach to dopiero będzie wartość kolekcjonerska!!!

Heh, to też jest trudno inwestycja - trzeba kupic już drogie wino by się "nie przeterminowało" :lol: Poza tym... trudno to wytrzymac. Ostatnio mój dziadek zaskoczył całą rodzinę i dał mi kielona bimbru z wesela moich starych. (Nieważny już smak - a zaiste świetna ta wódka była! ale) Trudno tyle lat wytrzymac mając pod nosem flaszunię :wink:
maciek napisał/a:
No Bejb masz nawet rację tylko że to i tak nic nie da jak już to zagłosuje na wszystkich ( głos nieważny ) i będzie sprawiedliwie hehe

Załóżmy, że ten który miał się niedostac - jednak się dostaje (czyli mam na myśli głosowanie na partię, która "ma" się niedostac do parlamentu). Wtedy zabiera głosy skurwysynom-populistom (takim jak PO, czy PiS, LiD, itd.). Głos nieważny czy teżgłosowanie nogami (nieprzyjście) - jest pewnym symbolem, niestety życie jest brutalnie konkretne. Mam nadzieję, że logika wywodu wystarczająco widoczna. :wink:


A offtopowanie kończąc: technodebile z unii chyba porzucili pomysł likwidacji jabola (przynajmniej na parę miesięcy).
 
 
maciek 
Nowicjusz
maciek


Dołączył: 01 Mar 2008
Posty: 5
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: Pon Mar 03, 2008 07:02   


Na parę miechów to wiadome wolałbym żeby wcale do tego nie doszło :D
A co do jednej partii którą wpisałeś LiD chyba nie wycofała by win oni lubią sobie wypić zwłaszcza lider Kwaśniewski :D
 
 
Bejb 
Ekspert


Dołączył: 27 Wrz 2007
Posty: 210
Skąd: Pabianice
Wysłany: Pon Mar 03, 2008 23:22   


Ale oni zawierają w sobie Unię Wolności (po nowszemu demokraci.pl), czyli też uniokraci ;) A poza tym burżuje jak wszędzie... :mad:
 
 
zUe dazy 
Nowicjusz


Dołączył: 16 Lut 2008
Posty: 30
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Wto Mar 04, 2008 01:07   


Ale czym tu się przejmować, w końcu wino tak głęboko w nas siedzi, że zakaz sprzedaży nic nie zmieni, tylko zamiast w monopolu od miłej sprzedawczyni kupisz je od pewnego miłego pana z długim płaszczem, pod którym skrywa on od groma butelek i kartoników;). I powstanie nowy zawód diler buczkowy, podziemny rynek, nowe smaki, i piękne przygody, po prostu żyć nie umierać;). W końcu w USA prohibicja była, i wiadomo jak wyglądała i się kończyła.
_________________
Picia nie należy rzucać na trzeźwo. Bo jeśli się rzuca na trzeźwo, to można zapamiętać, gdzie się rzuciło, i tam wrócić
 
 
 
Bejb 
Ekspert


Dołączył: 27 Wrz 2007
Posty: 210
Skąd: Pabianice
Wysłany: Wto Mar 04, 2008 15:45   


Ja też chcę z Thomsonem na talerzowy magazynek biegac! :twisted: Ale... nie chciałbym takiej serii dostac :wink:
 
 
 
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

 
  • Gasik.net
  • Jabole.net
  • Ariz.pl
  • eFirma.eu
  • Catpress.pl
  • Holee.pl
 

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Forum winiarskie - Winka.net. Porozmawiajmy o winie. (c) 2006 - 2017 r.

Strona www.winka.net ma charakter wyłącznie edukacyjny i poglądowy NIE jest sponsorowana przez żadnego z producentów, dystrybutorów lub hurtowników wyrobów alkoholowych, NIE ma na celu promowania żadnej z marek alkoholi, jak rownież NIE namawia w jakikolwiek sposób do spożywania napojów alkoholowych. Strona www.winka.net ostrzega, że spożywanie napojów alkoholowych jest szkodliwe dla zdrowia. Strona www.winka.net ostrzega, że zabrania się spożywania alkoholu osobom do lat 18

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje mang
Template NoseBleed2 v 0.2 modified by Nasedo