Wina wino forum Wina wino forumForum winiarskieWina wino forum Wina wino forum
Użytkownik:   Hasło:
Powrót do portalu - Winka.net

Poprzedni temat «» Następny temat
tragedia
Autor Wiadomość
smakoszwin
Nowicjusz

Wysłany: Wto Sie 06, 2013 23:57   
tragedia

Witam. Tanie wina spożywam od niedawna, nie ze względu na brak funduszy, ale ze względu na ich wyjątkowy, niepowtarzalny smak, i swoistego rodzaju magię. Od dawna godzinami przeglądam winka.net i uważam, że to bardzo zacna stronka. Czytając stare tematy chce mi się płakać. Tyle wspaniałych win, takich jak Komandos, Leśny Dzban, Biały Kielich, Dzban Leśny, wszystkie Byki, Platony, czy nawet Belzebub, nie są już produkowane, i prawdopodobnie nigdy nie będę miał okazji ich spróbować. U mnie dostępne są MAXy, Beczułka, od święta Lipa z Miodem i Leśna - wybór straszliwie ograniczony, a do tego jabol za 6 złotych powoli przestaje być jabolem. Upadek Ostrowina był moim zdaniem najtragiczniejszym zdarzeniem w historii europejskiego przemysłu winiarskiego. Nie rozumiem, dlaczego tak wspaniały zakład upadł, czyżby ludzie przestali kupować tanie wina, i stało się to po prostu nieopłacalne ? Jeszcze jedno pytanko, do tych bardziej doświadczonych smakoszy, będących na stronie dłużej - czy kiedy wydorośleliście, niektórzy pewnie założyliście rodziny, zaprzestaliście konsumpcji tanich napoi winopodobnych ? Jeśli tak, to napiszcie dlaczego.
Serdecznie pozdrawiam, młody człowiek zmartwiony sytuacją na polskim ryku tanich napoi winodpobnych.

Wilkov 
Nowicjusz
Wilkov

Wysłany: Śro Sie 07, 2013 12:13   

Co do Komandosa to można go kupić ale w plastikowej butelce.

smakoszwin
Nowicjusz

Wysłany: Śro Sie 07, 2013 15:13   

Słyszałem, jednak jest to inna firma, wiesz jak ze smakiem ? Dalej to co kiedyś, czy mocno zmieniony ?

Zowik 
Nowicjusz

Wysłany: Czw Sie 08, 2013 07:33   

A gdzie go można kupić ? Co do tematu głownego mam takie same przemyślenia, chociaż u mnie jest jeszcze dużo takich prawdziwych jaboli za 3zł+1zł kaucja, sa to jabole z Domatora, Kolwina i Kubi.

Wilkov 
Nowicjusz
Wilkov

Wysłany: Pią Sie 09, 2013 13:18   

Nie wiem jak ze smakiem bo u mnie nie mogę go dostać. Na pewno można go dostać w Jarocinie a tak to nie wiem trzeba szukać.

smakoszwin
Nowicjusz

Wysłany: Sob Sie 10, 2013 22:59   

nie wszystek stracone, znalazłem dziś sklep z ' Patykiem' ( bodajże 770 ml, na pewno 9% - wybaczcie, jestem już po spożyciu) oraz Leśna. Zakupiłem dodatkowo miodowo lipową ( 11%, 900 ml, średnia jakość). Jestem zadowolony, wchodziły jak złoto, chociaż teraz czuję się raczej średnio. Szkoda, że to forum umarło, widzę, że wypowiada się kilka osób. Mam nadzieję, że lata świetności nie przeminęły bezpowrotnie i jeśli się postaramy, forum na powrót ożyje. Na razie czytam stare tematy, ale powoli przychodzą mi do głowy pomysły na nowe, mam nadzieję ciekawe inicjatywy.
POZDRO :mrgreen:

Wilkov 
Nowicjusz
Wilkov

Wysłany: Nie Sie 11, 2013 21:58   

Forum martwe ponieważ coraz mniej osób pije tanie wina.

celtyk87 
Specjalista

Ostrzeżeń:
 1/5/8
Wysłany: Sob Sie 17, 2013 08:53   

Cytat:
Forum martwe ponieważ coraz mniej osób pije tanie wina.

Ponieważ coraz trudniej kupić tanie wina. :sad:

Zowik 
Nowicjusz

Wysłany: Nie Sie 18, 2013 11:50   

Zależy gdzie :D stronkę odwiedzam już od 2 lat prawie codziennie i zauważyłem, że teraz jakoś tak więcej ludzi coś pisze.

Wilkov 
Nowicjusz
Wilkov

Wysłany: Czw Sie 22, 2013 19:26   

No ale i tak tanie winiacze wyginą jak dinozaury :)

Noke 
Nowicjusz

Wysłany: Czw Lis 07, 2013 08:51   

Także mam problem z powstrzymaniem łez gdy patrze na nazwy tych win... Masakra

WinaImport_pl
Nowicjusz

Wysłany: Nie Gru 22, 2013 13:07   

Dlatego te prawdziwe rarytasy są tak trudno dostępne,ciężko na nie natrafić w sklepach internetowych gdzie będziemy mieli po prostu szeroki wybór.

Grazy 
Ekspert

Wysłany: Nie Sty 19, 2014 12:54   

Kiedyś chodziło się do Żaby i brało co trzeba. W monopolowych sklepikach też można było znaleźć jakieś Kici Kici. Teraz kupić tanie wino to jak dostać dobrą prace. W sklepie "społem" znalazłem jakiś czas temu wino o wdzięcznej nazwie Tajfun, w klasycznej butelce, takiej jak Komandos kiedyś był. Ku mojemu jednak zdziwieniu, ten Tajfun to nie był klasyczny jabol, tylko wino na bazie piwa! Moc jakieś 9-10% (ale tylko na papierze), skandal! Gdzie się podziały te wszystkie mózgojeby?!

Pozdrawiam wszystkich pogrążonych w żałobie forumowiczów.

smakoszwin
Nowicjusz

Wysłany: Wto Cze 03, 2014 06:23   

Narodzie, głowa do góry! Młodzież z województwa dolnośląśkiego nie pozwoli, by przemysł tanich win upadł. Mam wielu kolegów, którzy raczą się rarytasami takimi jak Biały Kielich, Patyk, czy Max Castelazzo prawie na codzień ( sam zaliczam się do tego honorowego grona)! Mam kolegę, który raczy się przeróżnymi mózgojebami na tzw. ' hejnał mariacki '. W swoim fachu doszedł już do prawdziwej perfekcji ( Patyk w 22 sekundy)! Nadal martwi mnie niska dostępność tanich win, jednak jest odrobinę lepiej - na codzień mam dostęp do takich trunków jak : Patyk, Max, Biały Kielich, Antałek Mocny, Leśna, Lipa z miodem, Lipowo - miodowe, Brzoskwinka, Jeżynka, od święta nawet Killer II ! Niech duch w narodzie nie ginie, piszcie, co aktualnie pijecie, recenzujcie.
Pozdrawiam, Koneser.

Zowik 
Nowicjusz

Wysłany: Pią Cze 06, 2014 15:05   

Też mam bardzo duży dostęp: Biały Kielich (Kolwin), pełno także nalewek z tej firmy, Patyki z domatora, Jabol o nazwie Domator,Byk, Czarny koń, pełno czarnych pożeczek,wiśni, owoców lasu, nawet ostatnio widziałem Pokuse z Kolwina xD Nie wiem, u mnie jest ogromny wybór tanich win ;)

Odpowiedz do tematu