Wina wino forum Wina wino forumForum winiarskieWina wino forum Wina wino forum
Użytkownik:   Hasło:
Powrót do portalu - Winka.net

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: holee
Sob Gru 01, 2007 20:03
Tanie wina za granicą
Autor Wiadomość
celtyk87 
Specjalista

Ostrzeżeń:
 1/5/8
Wysłany: Sob Gru 01, 2007 18:34   
Tanie wina za granicą

Właśnie wracam z Belgi i widziałem jak arab podrywając 'Babcię klozetową' pił wino przypominające naszego jabola albo Vermuta

holee 
Acid Drinker

Ostrzeżeń:
 1/5/8
Wysłany: Sob Gru 01, 2007 20:03   

Napisz moze dokladniej czym ono przypominalo nasze polskie wina owocowe ? Etykietka ? Ksztalt butelki ?
Bo ja jakos nie wierze aby ktorekolwiek wino pochodzace nie z Polski moglo przypominac nasze jabole, przeciez to tylko u nas.

I'm in love with rock 'n' roll, satisfies my soul

von Bentschen 
Alkus Tangens

Wysłany: Sob Gru 01, 2007 20:58   

holee napisał/a:
przeciez to tylko u nas.

Na zachodzie też są przecież tanie alkohole, chociaż faktycznie inne. Jakieś tanie winka pewnie też są. Ja osobiście słyszałem np. o brandy za 2 funty itp.

celtyk87 
Specjalista

Ostrzeżeń:
 1/5/8
Wysłany: Sob Gru 01, 2007 22:16   

Mówie wam że mnie normalnie zatkało jak to zobaczyłem to trwało dosłownie 2 minuty arab wyjoł butelkę "z za pazuchy" pociągnoł łyka i schował ją z powrotem.Kształt butelki przypominał mi nasze butelki z winami typu Vermut albo sherry po 10zł.Całość działa sie w WC restauracji macdonalds w centrum Bruxeli.

poswist 
Nowicjusz

Wysłany: Pon Gru 31, 2007 20:14   

Co do tanich win , to ich polska tradycja jest sprawa oczywista i naturalna . W krajach Europy ( w wiekszości ) jest sporo słonca a co za tym idzie sa winogrona i sa one tanie .Wino robi sie z winogron a z innych owocow jabole .Kraje Europy robia wiec tez i tanie wina ( z winogron ) ale zdecydowanie jakosciowo inne niz nasze bo z winogron. Jabol to polski sposób na produkcje czegos na podobienstwo wina .
To tak jak z cytryna i kapusta kiszoną .Kapusta ma wiecej witaminy C ale czy nadaje sie ona do picia z herbatą ?
Ja jednak zawsze bede fanem jabcoka , bo własnie jabcok jest nasz i mozemy sie nim chwalic .Anglia ma Królowa my jabcoka .

gacek21
Nowicjusz

Wysłany: Sob Mar 08, 2008 17:12   

Dobre tanie wina znajdziemy prawie w całej Europie> podróżuję trochę zawodowo, ale prawie zawsze spotkalem się z winami gronowymi. Te, szczególnie na Słowacji, Czechach, Węgrzech, kosztują czasem śmieszne pieniądze, mniej więcej w cenie naszych ukochanych JABOLI. Przywożę ich trochę, często popijając sobie wieczorkiem u boku mojej ukochanej kobiety :oops:
Warto naprwdę skosztować wina zagraniczne, choćby dla porównania z naszymi. POLECAM!!!

holee 
Acid Drinker

Ostrzeżeń:
 1/5/8
Wysłany: Pon Mar 10, 2008 16:57   

gacek21, fajnie ze masz taka mozliwosc. Niestety nie kazdy ma czas i mozliwosci podrozowac i kosztowac zagramanicznych win.

Wina gronowe moga byc smaczne, jak najbardziej - jednak owocowe to brzmi dumnie ;)

eandil
Nowicjusz

Wysłany: Czw Mar 20, 2008 19:23   

nie wydaje mi się że za granicą jest coś w stylu naszego "taniego wina". Znajdzie sporo tanich alkoholi w tym win, ale takich z winogron a to już nie to samo :wink:

byłem w kilku krajach na zachodzie i właściwie tylko w Anglii widziałem i spróbowałem coś co w sumie można by podciągnąć pod jabola - Cider. Bardzo tani alkohol, tylko albo głównie z jabłek, chyba gazowany jak pamiętam.
Może to kwestia gustu, ale mimo wielu różnych, nie zawsze dobrych win jakie wypiłem, to było tak cholernie obrzydliwe że przemogłem się tylko do kilku łyków :???:

Bejb 
Ekspert

Wysłany: Pon Kwi 21, 2008 19:21   

Kumpel przywiózł mi Liesną Jagodę z Ukrainy. Kosztowała ponoc 50gr. Smak, aromat wyniosły mnie do nieba bram :P A w ogóle to jak w recenzji ;)

Krzysio 
Nowicjusz

Wysłany: Pon Kwi 21, 2008 20:24   

heh wina ukrainskie prawdopodobnie pedzone w reaktorze czarnobylskim ale swoja moc maja i potrafia niezle skolowac czlowieka:D kto probowal ten wie

holee 
Acid Drinker

Ostrzeżeń:
 1/5/8
Wysłany: Czw Maj 08, 2008 20:21   

Bejb napisał/a:
Kumpel przywiózł mi Liesną Jagodę z Ukrainy

Ale to bylo te w 0,5 litrowej butelce ? Jezeli tak to zazdroszcze bo smak ma piekny ;)

Bejb 
Ekspert

Wysłany: Czw Maj 08, 2008 23:21   

Miarka nie podana, ale zazdrośc uzasadniona... Ach!

celtyk87 
Specjalista

Ostrzeżeń:
 1/5/8
Wysłany: Czw Wrz 24, 2009 09:48   

W niedziele wróciłem z Czech , muszę przyznać ze tam tez jest dużo fanów taniego wina , co do wyrobów są to niestety głównie tanie wina gronowe w różnych opakowaniach typu pet,karton itp.

eandil
Nowicjusz

Wysłany: Pią Paź 23, 2009 16:43   

też byłem we wrześniu w Czechach i kupiłem litr wina za ok 2,80zł :mrgreen: no ale niestety gronowe.

z mapy poszukiwań taniego winacza za granicą można też wykreślić półwysep iberyjski. Rok temu wyjechałem na semestr studiów do Portugalii i czegokolwiek jabolopodobnego tam nie widziałem. Za to wina gronowego jest tam od cholery każdego rodzaju a jak ktoś nie wybrzydza to za bardzo małe pieniądze może tam kupić butelkę - ok 1euro a litrowy kartonik nawet taniej :mrgreen: w Hiszpanii podobnie a nawet jeszcze taniej.
Pierwszego dnia gdy tylko wróciłem do akademika w Polsce wychyliłem komandosa z nieskrywanym, wielkim apetytem :mrgreen:

zbożowy
Zaawansowany

Wysłany: Pią Paź 23, 2009 21:02   

W grecji wino w butelkach jak od piwa, chyba po euraczu ale strasznie wytrawne

Odpowiedz do tematu