Wina wino forum Wina wino forumForum winiarskieWina wino forum Wina wino forum
Użytkownik:   Hasło:
Powrót do portalu - Winka.net

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: holee
Sob Gru 01, 2007 20:03
Tanie wina za granicą
Autor Wiadomość
Jabolowy Król 
kipa masta

Wysłany: Nie Lut 21, 2010 01:11   

Oczywiście, żę są - widziałem takowe w Grecjii, Niemczech, na Ukrainie... zarówno gronowe, jak i z innych owoców- wszystyki po cenach od 2- do 6 naszych złotych. Oczywisćie w każdym kraju troche się różniły, ale zasadniczo były tym, czym dla nas są tanie wina. O ile dobrze pamiętam to nawet wysłałem na strone recenzje ukraińskiej kadarki... wprawdzie gronowa, ale kosztowała w przeliczeniu jakieś 3 zł...

Xenna
Nowicjusz

Wysłany: Pon Kwi 05, 2010 12:59   

zespół angielski CHAOS UK spiewa w jednej ze swoich piosenkek "i'm a cider drinker" więc nie tylko polskie pankowskie dzieciorki żłopią tanioche ;d

Cydr, inaczej jabłecznik (franc. cidre, ang cider) – napój alkoholowy, przefermentowany sok z dojrzałych jabłek (niedoprawiany cukrem), o wyglądzie od mętnego po klarowny, o zawartości alkoholu 2-7%. Cydr odznacza się świeżym aromatem i lekko słodkawym, kwaskowo-orzeźwiającym smakiem jabłek, dobrze gasi pragnienie. Wytwarzany jest ze sfermentowanego moszczu jabłecznego (2-8% alkoholu), w sposób zbliżony do produkcji piwa techniką górnej fermentacji. Jest on szczególnie popularny w Wielkiej Brytanii, północnej Francji, Belgii, i Irlandii.

celtyk87 
Specjalista

Ostrzeżeń:
 1/5/8
Wysłany: Nie Kwi 11, 2010 21:43   

Czytałem o tym cydrze , mam wielka ochotę go spróbować ale nigdzie nie mogę go znaleść, tak samo jak niemieckie wina jabłkowe.

rsk1990 
Nowicjusz

Wysłany: Pon Sie 09, 2010 15:23   

Nie dawno byłem we Włoszech i tam tak samo są wina gronowe za 1Euro w butlach i kartonach a w marketach karton litrowy nawet 0,59Euro(13%Vol :shock: ) ale to nie dobre było. Przeważnie żłopałem niemieckie piwka Ottingera i Becka czasami no i Heinekena ale to nie niemieckie, z win to wolałem dać 2,99Euro i nabyć naprawdę dobre słodkie winko.

ps. Tam mają też wina w kartonikach jak u nas soczki dla dzieci, mogłem sobie zwieść do kraju to bym na mieście legalnie walił, cena tego cuda 29 centów.

celtyk87 
Specjalista

Ostrzeżeń:
 1/5/8
Wysłany: Pią Paź 08, 2010 08:56   

Tym razem wróciłem z Holandii. Z tanich win były tam różnego rodzaju : snagrie (2eur 1,5l) wermuty (2eur 1l) i wina w kartonie (1,7eur 1l).

drhencner 
Nowicjusz

Wysłany: Sob Lis 06, 2010 11:25   
Tanie wina

Jeden Euro za wino to bardzo tanio.
W RPA można kupić najtańsze wino za 2 euro.
Wygląda dobrze, ładna etykieta, wino z winogron, dobre w smaku ale jest jeden problem,
prawie wszystkie wina są z siarą.
Myślałem kiedyś że tylko polskie pisane patykiem konserwuje się siarką.
Takie wina nie nadają się do przechowywania, dlatego je się szprycuje różnymi świństwami.
Później ludzie się dziwią dlaczego jest taka wysoka umieralność na raka.

lukas548
Nowicjusz

Wysłany: Sob Lis 06, 2010 17:14   

Każde wino jest konserwowane SO2 nawet te francuskie po 200złoty

drhencner 
Nowicjusz

Wysłany: Nie Lis 07, 2010 03:38   

Może i tak, ale to zaprzecza całej idei.
Zwasze się mówiło że czym wino starsze tym lepsze.
Znalazłem stronę o winach z Constantii, które powinny się starzeć.
Nie wiem ile te wina kosztują, ale chyba kilka razy więcej niż 200 zł.

Wina RPA

jakubus9
Nowicjusz

Wysłany: Śro Sty 26, 2011 19:02   

Cydr - nic specjalnego w smaku jak taki zgniły szampan. Tanie bardzo popularne w Anglii.
Mało tego najtańszy Cyder to dumnie brzmiąca nazwa ACE w zielonej butelce jak od sprite. Litr kosztuje około jednego funta czyli w cenie piwa.

drhencner 
Nowicjusz

Wysłany: Czw Sty 27, 2011 02:27   
Tanie wina

Kiedyś w czasopiśmie dla mężczyzn czytałem co powinien robić prawdziwy mężczyzna.
Nie pamiętam już wszystkiego, ale utknęło mi w pamięci że prawdziwy mężczyzna nie powinien pić wina tańszego niż 6 Euro za butelkę. Dla mnie to ma sens.

holee 
Acid Drinker

Ostrzeżeń:
 1/5/8
Wysłany: Czw Sty 27, 2011 06:21   

drhencner napisał/a:
Dla mnie to ma sens.

E tam, a co ma piernik do wiatraka ? Równie dobrze możesz powiedzieć, że prawdziwy mężczyzna nie nałoży koszuli za mniej niż 150 PLN.
No chyba, że mężczyzn oceniasz po zasobności ich portfela, jeśli tak to pogratulować.

POzdrawiam

I'm in love with rock 'n' roll, satisfies my soul

Lord Zul 
Zaawansowany

Wysłany: Śro Mar 23, 2011 11:28   

Byłem we Francji i tanie wina to po prostu wina gronowe tylko podłej jakości, coś zupełnie innego niż u nas. A cenowo to trafiały się poniżej 1 euro, niektóre nawet z plastikowym korkiem jak u nas :mrgreen: :mrgreen:
Kolejna będziesz Ty, Kolejni będziecie Wy,
Jabolowe ofiary.

Odpowiedz do tematu