Wina wino forum Wina wino forumForum winiarskieWina wino forum Wina wino forum
Użytkownik:   Hasło:
Powrót do portalu - Winka.net

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak pic zeby sie nie upic?
Autor Wiadomość
DzbanFan 
Zaawansowany
Leśnodzbanopijca

Wysłany: Sob Maj 16, 2009 19:17   

holee napisał/a:
Kochani, większość z Was jest w takim wieku, że upicie się Was rajcuje - jednak po jakimś czasie to przechodzi

No to jestem już stary :sad:

Natomiast ja jako ekspert w kwestii Leśnego Dzbana polecam go tym co sie nie chcą upić. Nim naprawdę jest cięzko się sponiewierać :roll: No i tu właśnie wychodzi moja starość: wole ten smak niż "ten" stan świadomości :cool: :twisted: No i Leśny ma tę zaletę że ma urok niespodzianki w kwestii procentów. Nigdy nie wiesz czy trafi sie 10 czy 12 procent :mrgreen:

holee 
Acid Drinker

Ostrzeżeń:
 1/5/8
Wysłany: Czw Maj 21, 2009 21:25   

DzbanFan napisał/a:
Nim naprawdę jest cięzko się sponiewierać

No nie wiem, jak wypijesz takie 2-3 to raczej ciężko będzie wystać w nieruchomej pozycji. No, ale może masz tęższą głowę od mojej ;)

I'm in love with rock 'n' roll, satisfies my soul

DzbanFan 
Zaawansowany
Leśnodzbanopijca

Wysłany: Pią Maj 22, 2009 06:48   

Wiadomo, jak wypijesz 2-3 już jest "sympatyczniej" :mrgreen: ale w porównaniu z innymi winkami to działa dość powoli... Chyba że to tylko na mnie ma taki wpływ :roll:

Czubek 
Nowicjusz

Wysłany: Sob Maj 23, 2009 17:23   

Jeśli chodzi o picie, to każdy ma jakieś granice, ale można je troche ponaciągać.

1.Nigdy nie mieszaj alkoholu !
2.Alkohol trzeba sobie rozłożyć w czasie. Jest różnica między 0,7 w godzine, a 0,7 w 6 godzin.
3.Trzeba zawsze coś zjeść... Nie sieknie Cie tak, a rzyganie żółcią to chyba najgorsze co może być. Najlepiej jeść przez całą impreze, a po każdym kieliszku dodatkowo przegryźć ogóreczkiem/serkiem.
4.Zawsze przepijaj i to dużo, alkohol pomiesza się troche z tym napojem, a nie tylko z Twoją krwią :D
5.Wypoczęty organizm. Zmęczenie źle wpływa na ilość jaką możesz wypić.
6.Mnie się zawsze dobrze robi jeśli od czasu do czasu wyjde na balkon/dwór. Troche przewieje i orzeźwi.

Jeśli chodzi o olej to nigdy nie próbowałem i chyba nie będę. Mnie osobiście szkodzą gazowane napoje jako przepita, strasznie rozpychają brzuch. Częste "odlewanie się" również pomaga. Pamiętaj, żeby nie robić z siebie nigdy chojraka... Po prostu powiedzieć, żeby ktoś nalał pół kieliszka, albo odpocząć sobie kolejke/dwie.

To są oczywiście sposoby, które mnie pomagają... Niekoniecznie muszą innym.

Amster
Nowicjusz

Wysłany: Nie Lip 12, 2009 21:31   

Upijanie sie to najgorsza sprawa jaka Cie spotka po niekontrolowanej degustacji. Potem kac i zwiazane z tym "przyjemnosci". Kiedys czlek szybko dochodzil do siebie ale z wiekiem nie lubie tego stanu i staram sie nie przeginac. Stosuje rozne sposoby..m.in nie pije na czczo a w czasie popijawy pije duzo zimnych napoi. Kiedys przed popijawa bralem kilka witamin B-complex. Jednak jedno jest pewne...nie psuc sobie zabawy pazernoscia na plyny z pradem..bo porazenie murowane.

Marta 
Nowicjusz

Wysłany: Nie Lis 15, 2009 17:41   

Sory chłopaki ,że odkopuje temat ale mam sposób na to by pić ,ale nie bełtać ;)
Jak wypijecie już troche... i spodziewacie się,że za kilka minut będzie zwrot.. wypijcie imbir ;] z racji tego ,że super to nie smakuje dodajcie miodu. O bełtaniu nie ma mowy :D
Z imbirem przetestowałam sama i moi znajomi - działa ;D
słyszałam też jeszcze że powinno się połknąć łyżkę mąki ,ale nie wiem czy to działa . ;)

Jelczuu
Nowicjusz

Wysłany: Nie Lis 15, 2009 19:12   

Jaka jest gwarancje że nie będę rzygał tym magicznym prochem?

holee 
Acid Drinker

Ostrzeżeń:
 1/5/8
Wysłany: Pon Lis 16, 2009 19:06   

Marta napisał/a:
słyszałam też jeszcze że powinno się połknąć łyżkę mąki

:shock:
O kurczaczek ;) To łyżce mąki to bym bez alkoholu chyba zwymiotował ;)

I'm in love with rock 'n' roll, satisfies my soul

zbożowy
Zaawansowany

Wysłany: Wto Lis 17, 2009 00:21   

Łyżka mąki na sucho to gwarancja kłopotów, zaczniesz się dławić jak nic.

RaBan 
Nowicjusz

Wysłany: Nie Sty 24, 2010 10:41   

jak pic żeby sie nie upic??to po co wogole pic Lol

Sztevi 
Zaawansowany

Wysłany: Wto Lut 02, 2010 07:47   

dokładnie, pije sie po to żeby klepło
no chyba że jakiś tam niby toast....

Malinowy Nos 
Nowicjusz
Oława reprezentant

Wysłany: Śro Lut 17, 2010 19:54   

Toast można wznosić czymś innym, pytanie powinno brzmieć inaczej, coś w stylu jak mieć najlepszą banie bez skutków ubocznych czy coś;]

Piotruś:)
Nowicjusz

Wysłany: Nie Maj 02, 2010 18:12   

:P powiedzcie mi czy to jest możliwe:P Generalnie jestem człowiekiem w którego nie ma w co lać (jestem chudy i mam niecałe 180cm wzrostu) Ale zdziwiła mnie jedna rzecz. Byłem u kumpla na 18. Przez cały wieczór wypiłem może z literatkę napoju, zjadłem ze 2 plasterki szynki i może z jedno ciastko. Do tego wypaliłem ze 3 papieroski i wypiłem na czysto bez przepijania przegryzania uwaga: ok dobre 0.7 albo i lepiej (sobieski, soplica, absolut) I wyobraźcie sobie że wszyscy dawno pospadali a mi chuja, dopiero na sam koniec zaliczyłem zgon i do rowu wpadłem, i rozbierałem się do spania przed domem. Jakby tego było mało na drugi dzień żadnych odruchów wymiotnych, nawet nie miałem posmaku ani zapachu wódy. JAK NIGDY!! dodam że w pokoju gdzie piliśmy było cholernie ciepło. Możecie mi wytłumaczyć jak to możliwe??XD

PARADOX17
Nowicjusz

Wysłany: Śro Gru 08, 2010 20:21   

Osobiście gdy idę na jakąś imprezę i wiem, że będą jakieś laski i nie mogę się zbytnio najebać to przed wyjściem pije 2 całe jajka po prostu wbijam do szklanki i już. Sprawdzone, i jeszcze jeden sposób dla tych którzy za huja nie połkną białka i żółtka ...
Można zjeść jakieś 3 plasterki cytryny i też na pewno nie stracicie głowy podczas picia.
A na kaca polecam mleko z cytryną i miodem 2 min i po problemie :razz:

mrw111
Nowicjusz

Wysłany: Nie Gru 12, 2010 14:37   

Mój sposób to jedzenie czegoś tłustego np. łykne jednego kielicha, drugiego, trzeciego ... zjem jakiegoś pączka np. wytańczę to i czuję się jakbym dopiero zaczynał zabawę:)

Odpowiedz do tematu