Wina wino forum Wina wino forumForum winiarskieWina wino forum Wina wino forum
Użytkownik:   Hasło:
Powrót do portalu - Winka.net

Poprzedni temat «» Następny temat
Siemacie ludzie!
Autor Wiadomość
DYHA
Nowicjusz

Wysłany: Pią Lut 07, 2014 13:55   
Siemacie ludzie!

Cześć wszystkim, jestem Dyha, na imie mam Jakub, jestem z Warszawy (nie bijcie :P )w chwili pisania postu mam 18 lat
tanim winem zacząłem się pasjonować w wieku 13 lat, ale lepiej późno niż wcale!

Jakoś naturalną koleją rzeczy na początku gimnazjum zaczęły się pierwsze wagary i wyprawy do lasu na ogniska przy dzwiekach gitary.
Przy wejsciu do lasku na olszynce grochowskiej mieścił się niewielki sklepik o wisielczej nazwie ,,Pętelka" w którym to szybko zaprzyjaznilismy się z panią Elą, sprzedawczynia która podzielała nasz młodzieńczy entuzjazm i mimo naszego wieku chetnie sprzedawała nam tanie wino.
Pamietam że pierwszym kupionym u niej winem była Wiśnia lecz nie pamietam jakiej firmy, od razu urzekł mnie sposób jej otwierania, polegający na odgieciu perforowanej zawleczki i wyjęcie korka niczym odbezpieczenie granatu. Smak był niezapomniany, do dziś twierdze że nie piłem lepszego wina (niestety nie mozna go juz dostać), kwestia pierwszego razu, czy może na prawde było takie dobre? Nieistotne, w każdym razie... załapało.
Po niedługim czasie już co tydzien regularnie chadzalismy do lasu w piątek odprężyć się po ciężkim tygodniu i jakoś tak weszło mi to w krew że do dziś nie mogę uwolnić się od chęci spożywania od czasu do czasu tego cudownego trunku.

Obecnie boli mnie fakt że przemysł jabolowy upada, zdecydowanie urodziłem się nie w tej epoce co trzeba. Komandosa miałem okazje spróbować ale niestety bardzo przelotnie bo wykupiłem ostatnią butelke z zapasów żabki. Żałuje ze nie dane mi było spróbować leśnego dzbana czy innych smakołyków.

Zajmuje się kolekcjonowaniem butelek po winie z etykietami. Mam już aż 2! :P P Miałbym pewnie więcej ale że mieszkam ciągle z mamą to oczywiscie kilka poszło do śmieci,[ w tym biały patyk którego przywiozłem z mazur :( ( ] zanim uzmysłowiłem jej że trzymam je w celach kolekcjonerskich a nie ,,walaja się po podłodze"

Taka to moja historia.

Mam nadzieje że uda mi się od czasu do czasu wpaść na forum, bo konto założylem już z rok temu jednak nigdy nie było czasu na siedzenie przed komputerem zbyt długo. i jak dotąd się nie odzywałem

Tak czy siak, witajcie :)

Grazy 
Ekspert

Wysłany: Pon Lut 10, 2014 14:52   

Jak sam zauważyłeś, branża jabolowa upadła, a razem z nim forum hehe

Siema

Odpowiedz do tematu