Wina wino forum Wina wino forumForum winiarskieWina wino forum Wina wino forum
Użytkownik:   Hasło:
Powrót do portalu - Winka.net

Poprzedni temat «» Następny temat
Reakcje sprzedawców w sklepach na kupno taniego wina.
Autor Wiadomość
Skrętny Jonasz 
Ekspert
Procentus walker

Wysłany: Śro Kwi 22, 2009 14:45   
Reakcje sprzedawców w sklepach na kupno taniego wina.

Wczoraj kiedy brałem dwa ostrowiny nowa sprzedawczyni,1 dzień w pracy zdziwiła się że chce brać jabcoka i powiedziała "człowieku odpuść sobie i kup dwa browary,taki młody i organizm psuje..."podobnie zareagowała starsza za którymś tam razem...Wam drodzy forumowicze czasem nie wstyd?Jak reagujecie w takich sytuacjach kiedy kupujecie dokładnie to samo co towarszystwo ławeczkowego folkloru? :razz:

holee 
Acid Drinker

Ostrzeżeń:
 1/5/8
Wysłany: Śro Kwi 22, 2009 16:15   

Reakcje sprzedawców wina są naprawdę przeróżne, im jestem starszy tym coraz częściej spotykam się z niedowierzaniem, że proszę o "te" wina :)
Coraz częściej muszę palcem pokazywać, że to o te wina mi się rozchodzi.

Jako, że często domagam się win z ładniejszą, nie porwaną etykietą to pytają się czy wino jest na prezent i takie tam.

Ogólnie nigdy nie miałem problemu z kupnem wina, jeżeli chodzi o wstyd. Nie dość, że się nie wstydziłem to jeszcze często sobie pogadam o winku z Panią sprzedającą. Wszystko zależy od sprzedawcy, jedni się uśmiechają - inny patrzą spode łba.

Wyznaję zasadę, nie kradnę - nie ma się czego wstydzić. Za swoje piję, za swoje upadam. I nic nikomu do tego.

I'm in love with rock 'n' roll, satisfies my soul

Wojtas 
Specjalista

Wysłany: Śro Kwi 22, 2009 17:41   

Raz chcialem komandosa kupic, to kobieta dala mi lesnego dzbana bo jak powiedziala "tamto to najgorsze menele piją". Poza tym jednym przypadkiem zadnych podobnych akcji nie miałem.

Skrętny Jonasz 
Ekspert
Procentus walker

Wysłany: Śro Kwi 22, 2009 17:46   

wziąłeś,czy zostałeś przy komandosie? ;)

shinji 
Nowicjusz
Winny Entuzjasta ;]

Wysłany: Śro Kwi 22, 2009 17:48   

O ile mi się wydaje to kolega nie lubi dzbanów, tylko kwestia czy od tego incydentu, czy i wcześniej ;p

aknatazs 
Nowicjusz
Komandos

Wysłany: Śro Kwi 22, 2009 18:04   

Haha! Mi się przypomniało jak kiedyś w Żabce podchodzę z kumplem i mówię 'Komandosa proszę', a pan ekspedient każe nam sobie wziąć gdzieś tam z półki :P chodzimy, szukamy i zastanawiamy się dlaczego miejsce zmienili itd., w końcu podchodzimy i mówię, że nie możemy znaleźć, a typ palcem wskazuje na lodówkę i mówi 'no tam są kabanosy' xDD tyle było śmiechu... :D D A tak poza tym, to mam już znajomą ekspedientkę w sklepie, więc od wejścia 'dzień dobry' i nawet w magazynie szuka winka, jak już nic z półki nie pasuje :P

Skrętny Jonasz 
Ekspert
Procentus walker

Wysłany: Śro Kwi 22, 2009 18:10   

no właśnie ostatnio w żabce też narzekali na mnie że powoduje częste braki w ostrowińskim jabolu ;)

aknatazs 
Nowicjusz
Komandos

Wysłany: Śro Kwi 22, 2009 18:15   

Ogólnie ostatnio raz Komandos jest raz nie ma... Aaa znajoma pani ekspedientka zazwyczaj nie liczy kaucji za butelkę :P chociaż i tak mam jeszcze dwie do zwrotu, po imprezie walentynkowej xD

Skrętny Jonasz 
Ekspert
Procentus walker

Wysłany: Śro Kwi 22, 2009 19:04   

kurcze,no a mi liczą...i za dwa trzeba odrazu 12 wpłacać :???:

Moris 
Zagłębie Komandosów

Wysłany: Śro Kwi 22, 2009 20:52   

Jaki wstyd :) duma, to już prędzej zawstydzam się w aptece kupujac prezerwatywy.

Zawsze na luzie ze spokojem, jak na poczciwego obywatela. A że raczej wyglądam na porządnego to pozbywam się zbędnych ocen. Zresztą tam gdzie kupują mnie znają i wiedzą że to koneser ze mnie.
Nie raz spędzało się dłuższe chwile przy doborze winka albo i przy wspólnych rozmowach w tym temacie. Ile też sie portal reklamowało przy tym...
Tanie wino nasza chwała.
Dużo historii było :) kochane historie na wieczory przy ogniskach...

Petro 
Nowicjusz
The Dzbanners member

Wysłany: Śro Kwi 29, 2009 00:40   

Dokładnie, wszystko zależy od sprzedawcy. Z jedną panią można sobie dziarsko porozmawiać co tam w nowościach i popularnościach, inna przypomina z ironicznym śmiechem o zakazie sikania w parku :mrgreen:
Wstydu też do końca trudno się pozbyć, zwłaszcza jak kolejka długa, sporo ludzi, albo o niecodziennych porach się kupuje :D
A jak ktoś jest na tyle uprzejmy by pogardzić zamówieniem naszym/moim, to odwzajemniamy się :D

Mesaajash 
Nowicjusz
Ras Tafarii

Wysłany: Pon Cze 01, 2009 21:09   

heee.. U mnie w moim sklepie do którego zawsze przychodzę po jakieś winko , panie ekspedientki bardzo dobrze mnie już znają..;d i są bardzo miłe.. ;]
pamiętam sytuacje gdzie nigdzie nie można było dostać jabłuszka sandomierskiego.. no i poszedłem z ogromną prośbą , poprosiłem i tydzień później już były.. ;] i są do tej pory dostarczane.. :mrgreen: :mrgreen:

Degustatorka 
Nowicjusz
Degustatorka

Wysłany: Pon Cze 01, 2009 22:25   

Ja miałam niezłe jazdy jak byłam już po kilku szampanach, bo piłam z koleżanką i jej chłopakiem xD Poszłam wtedy z chłopakiem koleżanki dokupić prowiantu (kumpelka już nie mogła ustać wtedy na nogach). To ja miałam kupić wiśniówki. Byłam już trochę wcięta i jak tylko chciałam powiedzieć "poproszę te 2 wiśniówki za 4 zł" to wybuchałam śmiechem i nie mogłam ani słowa wypowiedzieć :lol: Chłopak kumpelki zgodził się kupić te wiśniówki, bo widział, że ja nie jestem w stanie. Barman miał z nas niezłą polewę xD Widział, że jesteśmy zakręceni i policzył nam 2zł więcej... nie zorientowaliśmy się, że nas oszukał i zabrakło nam 1zł, które dołożyła nam jakaś babka, która akurat wchodziła do baru. Ale był przypał :lol:

celtyk87 
Specjalista

Ostrzeżeń:
 1/5/8
Wysłany: Wto Cze 02, 2009 09:55   

Ostatnio bylem z kumplem na nalewce ,jak wychodziliśmy to sprzedawczyni powiedziała "tacy młodzi a taki tani alkohol pijecie".

cavalegiani 
Ekspert

Wysłany: Śro Cze 03, 2009 17:25   

Raz w Zabierzowie wracając z ćwiczeń terenowych postanowiliśmy z kumplem wypić po nalewczasie. Nie znaliśmy tamtejszego asortymentu więc kumpel wszedł do sklepu i donośnym głosem rzekł: "Prosimy cherry za cztery!". Pani ekspedientka bardzo długo się z nas śmiała zanim podała trunek.

Odpowiedz do tematu