Wina wino forum Wina wino forumForum winiarskieWina wino forum Wina wino forum
Użytkownik:   Hasło:
Powrót do portalu - Winka.net
 

Poprzedni temat «» Następny temat
Mapa wytworni
Autor Wiadomość
Glen Robinson 
Nowicjusz



Dołączył: 29 Maj 2007
Posty: 53
Skąd: z daleka
Wysłany: Śro Cze 20, 2007 11:22   


Jak przeczytałem wyżej o tej sieradzkiej Winekcie to aż mi się przykro zrobiło...
_________________
"Tanie wina są dobre - bo są dobre i tanie"

Myślałem nad sensowniejszym podpisem ale nie wymyśliłem
 
 
Yeod 
Nowicjusz
Pijany rowerzysta


Dołączył: 31 Sty 2007
Posty: 62
Skąd: wziąć na wino?
Wysłany: Czw Lip 12, 2007 13:40   


a tego co pamiętam, a przyomniała mi butelka Wina owocowego, to również Tymbark S.A. produkował wina, i to w XXI wieku, a również go na liścienie ma. ale i nie jestem pewien, czy trunki z podlimanowskiej wsi nadal są produkowane. będę musiał tam pojechać, jak tylko palec u stopy się zrośnie :D
_________________
To już były góry. Roztaczały się przed nim nagie zbocza i przepastrne otchłanie. Miał wrażenie, że w tym rozległym pustkowiu kryje się głęboka prawda o naszej planecie. Naga, jaskrawa, nieskazitelna, która zawsze opierała się woli człowieka
 
 
Piotrek
Nowicjusz


Dołączył: 26 Lip 2007
Posty: 32
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lip 26, 2007 17:58   


wymieniony w pierwszym poście Maków jest Makowem w łódzkim woj, nie jest to Maków Mazowiecki ;)
Jeszcze nieaktywna firma to Browar Mazowiecki w Okuniewie, który robił wina dla firmy Mercor z Warszawy.
Niechcice tez nie działają, byłem tam jakieś dwa tygodnie temu ale etykiet wciąż są.
Jest jeszcze firma Portos, Gomulin Dąbrowka, też nie działa, etykiety jeszcze mają.
Brzezie kolo Chelma - firma "łasuch" niestety także nie działa no i nie zapominajmy o samym Chełmie.
Jak coś sobie przypomnę dam znać :)

Kamparex w Szczytnie wymieniał ktoś?
 
 
 
holee 
Acid Drinker



Dołączył: 07 Cze 2006
Posty: 1809
Skąd: Chełm / Rzeszów
Ostrzeżeń:
 1/5/8
Wysłany: Czw Lip 26, 2007 18:05   


Piotrek napisał/a:
wymieniony w pierwszym poście jest Makowem w łodzkim woj, nie jest to Maków Mazowiecki

Moj blad ;)
Piotrek napisał/a:
Brzezie kolo Chelma

Brzeźno. Wiem, ale dlugo nie dzialali wiec ich nie umieszczalem na mapie.

No widzisz Piotrek, Ty masz wiedze, ktorej nigdzie znalezc nie mozna. Bylbym wdzieczny za podzielenie sie z nami na temat wytworni, ktore istnialy ilestam lat wstecz. Uzupelnil bym mape, oczywiscie jezeli znajdziesz na to czas.

P.S. Wlasnie poje Maline z Lwówka Wielkopolskiego więc Twoje zdrowie ;)

Kamparex znamy dobrze, jeden pracownik firmy zaglada na forum.

Pozdrawiam
_________________
Winka.net na FaceBook - Podziel się swoją codziennością

I'm in love with rock 'n' roll, satisfies my soul
 
 
Piotrek
Nowicjusz


Dołączył: 26 Lip 2007
Posty: 32
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lip 26, 2007 18:21   


ajj, tak, brzeźno, mój bład :)
aha, no i jeszcze Suwałki wspomniane w innym temacie, działaja i robią.
Nie urkywam, ze do Makowa pojechalem sugerując się Twoja mapką :) W tym mazowieckim też jest ta sama ulica co w Makowie łodzkim więc wyobraź sobie moje poszukiwania :)
Zreflektowałem się po powrocie do domu porównując kody pocztowe.
Marprex w Ciechanowie zakończył swoją działalność dwa miesiące temu
RIP :(

PS, a nie Lwówek śląski?
 
 
 
holee 
Acid Drinker



Dołączył: 07 Cze 2006
Posty: 1809
Skąd: Chełm / Rzeszów
Ostrzeżeń:
 1/5/8
Wysłany: Czw Lip 26, 2007 18:25   


Piotrek napisał/a:
Nie urkywam, ze do Makowa pojechalem sugerując się Twoja mapką :) W tym mazowieckim też jest ta sama ulica co w Makowie łodzkim więc wyobraź sobie moje poszukiwania :)

Heh, wypada mi chyba przeprosic ;) Nazwe miasta bralem z etykiety Wegrzyna Makowskiego i niestety nie bylo tam dokladnego adresu.

Piotrek napisał/a:
Marprex w Ciechanowie zakończył swoją działalność dwa miesiące temu
RIP :(

A slyszalem tylko wierzyc nie chcialem, nawet ich strona przestala dzialac.

Pozdrawaim
_________________
Winka.net na FaceBook - Podziel się swoją codziennością

I'm in love with rock 'n' roll, satisfies my soul
 
 
Piotrek
Nowicjusz


Dołączył: 26 Lip 2007
Posty: 32
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lip 26, 2007 21:05   


Jaraczewo (Respol) już zamknięta
żyrardów (Vinex) prawdopodobnie juz zamknieta, nie mam żadnych informacji na jej temat
 
 
 
holee 
Acid Drinker



Dołączył: 07 Cze 2006
Posty: 1809
Skąd: Chełm / Rzeszów
Ostrzeżeń:
 1/5/8
Wysłany: Czw Lip 26, 2007 21:47   


Nazbiera sie wiecej to sie wezme uaktualnienie mapy wytworni, troche mnie Piotrek straszy bo sie boje ze miejsca na mapie zbraknie ;) Szkoda, ze nie mamy zadnych info o wytworniach, nie bedzie oddzielnych stron o niedzialajacych dluzszy czas wytworniach, ale chociaz beda na mapie zaznaczone.

Pozdrawiam
_________________
Winka.net na FaceBook - Podziel się swoją codziennością

I'm in love with rock 'n' roll, satisfies my soul
 
 
Hasiu 
Specjalista
Filozof Naczelny



Dołączył: 29 Cze 2007
Posty: 388
Skąd: Mikołów!
Wysłany: Pią Lip 27, 2007 07:05   


To w Żyrardowie jest winiarnia? :shock: Jeżdżę tam co dwa miesiące do brata i w życiu nie słyszałem, żeby tam była winiarnia... :???: Ale raczej jest zamknięta, bo jedyne zakłady pracy jakie tam pracują to supermarkety, osiedlowe sklepiki, nauka jazdy i parę innych... W przeciwnym razie raczej bym o niej słyszał... Tam znajdowały się kiedyś największe w Polsce zakłady lniarskie, które też zamknięto parę lat temu... Teraz tam robią mieszkania po 130m kwadratowych :razz: Ale to tak na marginesie... Spróbuję się czegoś dowiedzieć na temat tej winiarni od brata, a jeżeli jest otwarta, to chyba nawet jeszcze w sierpniu tam pojadę, a już na pewno we wrześniu! :wink:
 
 
 
Piotrek
Nowicjusz


Dołączył: 26 Lip 2007
Posty: 32
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lip 27, 2007 08:28   


Hasiu napisał/a:
To w Żyrardowie jest winiarnia?


Raczej była na 95%. Teraz pewnie jest zamknięta. Jak by brat nic nie wiedział sugeruję popytać się najlepiej taksiarzy. Widziałem dwie żyrardowskie etykiety, a co gorsza jedna z golaską której nie mam.
Jesli nudziłbys sie w Żyrardowie i chciałbys znależć tę winiarnię mimo wszystko to zapytaj się o etykiety. Mimo, że zamknięte i to nawet od kilku lat to mają i dają tylko czasem trzeba być upierdliwym;)
 
 
 
Hasiu 
Specjalista
Filozof Naczelny



Dołączył: 29 Cze 2007
Posty: 388
Skąd: Mikołów!
Wysłany: Pią Lip 27, 2007 09:39   


No mnie sie tam zawsze nudzi do godziny 21... :razz: Potem jak wychodzę to już mi sie nie nudzi, bo zawsze trzeba wychodzić z obstawą... :razz: A potem to zawsze jaja lecą! :mrgreen: Żyrardów... Kocham to miasto... :razz: :wink:
 
 
 
Piotrek
Nowicjusz


Dołączył: 26 Lip 2007
Posty: 32
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lip 27, 2007 11:57   


Winpol Sp. z o.o. Ziębice
Prodwin Sp. z o.o. Czeladź
Majer Food Production Ltd., Krosno

Nie mam informacji czy działają czy nie
 
 
 
holee 
Acid Drinker



Dołączył: 07 Cze 2006
Posty: 1809
Skąd: Chełm / Rzeszów
Ostrzeżeń:
 1/5/8
Wysłany: Nie Lip 29, 2007 19:22   


Mapa zaktualizowana. Posiedzialem troszke nad mapa i jest jak jest.

http://www.winka.net/wytwornie

Jak bede mial adresy i miejscowosci kolejnych to dodam znowu. Mam nadzieje ze nie pomylilem sie z zadna miejscowoscia i nie dodalem jej z zlym, miejscu na mapie ;)

P.S. Poprawiony Maków, teraz powienno byc ok.
_________________
Winka.net na FaceBook - Podziel się swoją codziennością

I'm in love with rock 'n' roll, satisfies my soul
 
 
Piotrek
Nowicjusz


Dołączył: 26 Lip 2007
Posty: 32
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lip 30, 2007 18:15   


Domator Delta podzielił sie na dwie wytwornie, jedna w Tarnowskich Gorach - juz wina nie robi, robią obecnie w Domatorze w Chorzowie.
 
 
 
Hasiu 
Specjalista
Filozof Naczelny



Dołączył: 29 Cze 2007
Posty: 388
Skąd: Mikołów!
Wysłany: Pon Lip 30, 2007 18:31   


Ooo! Domatora to ja znam! :mrgreen: Niedaleko mnie, dużo winek ich produkcji się piło.. Spróbuję nawiązać z nimi jakiś kontakt o jakieś materiały i etykietki, ale nic nie obiecuję..
 
 
 
 
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

 
  • Gasik.net
  • Jabole.net
  • Ariz.pl
  • eFirma.eu
  • Catpress.pl
  • Holee.pl
 

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Forum winiarskie - Winka.net. Porozmawiajmy o winie. (c) 2006 - 2017 r.

Strona www.winka.net ma charakter wyłącznie edukacyjny i poglądowy NIE jest sponsorowana przez żadnego z producentów, dystrybutorów lub hurtowników wyrobów alkoholowych, NIE ma na celu promowania żadnej z marek alkoholi, jak rownież NIE namawia w jakikolwiek sposób do spożywania napojów alkoholowych. Strona www.winka.net ostrzega, że spożywanie napojów alkoholowych jest szkodliwe dla zdrowia. Strona www.winka.net ostrzega, że zabrania się spożywania alkoholu osobom do lat 18

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template NoseBleed2 v 0.2 modified by Nasedo