Wina wino forum Wina wino forumForum winiarskieWina wino forum Wina wino forum
U篡tkownik:   Has這:
Powr鏒 do portalu - Winka.net

Poprzedni temat «» Nast瘼ny temat
Zeby by這 mniej s這dkie...
Autor Wiadomo嗆
ciforp 
Nowicjusz

Do陰czy: 01 Lis 2010
Sk康: krk
Wys豉ny: Pon Lis 01, 2010 13:47   
Zeby by這 mniej s這dkie...

Witam

Nie mog貫m ju wi璚ej patrze na marnuj帷y si winogron na moim balkonie dlatego w tym roku postanowi貫m zrobi z niego co konkretnego. I tak oto w mojej 豉zience od oko這 1,5 miesi帷a stoi g御ior a w nim wywar z bia造ch winogron. Winko mniej wi璚ej robi貫m tak. Owoce obra貫m z ki軼i dok豉dnie umy貫m troch pogniot貫m i wrzuci貫m do g御iora 34l. Do tego doda貫m 6kg cukru dola貫m przegotowan ostudzon wod po篡wk dla dro盥篡 oraz dro盥瞠 winiarskie tokaj. Po miesi帷u burzliwej fermentacji wino spu軼i貫m owoce wyrzuci貫m. G御ior umy貫m i przela貫m ponownie wino do niego. I tu zaczyna si problem. Co mnie zamroczy這 i zamiast rozpu軼i cukier (3,5kg)wsypa貫m go bezpo鈔ednio do g御iora. Na nast瘼ny dzie skapn掖em si 瞠 zrobi貫m b豉d i po 30 minutach mieszania rozpu軼i貫m go . Od 2 tygodni po tej akcji wino nie zabulgota這. Wczoraj spu嗆i貫m go troszke 瞠by spr鏏owa czy nie ki郾ie i okaza這 si 瞠 jest niesamowicie s這dkie a wcze郾iej by這 wytrawne... Naprawd za s這dkie. W zwi您ku z tym mam pytanie do do鈍iadczonego winiarza. Co zrobi aby tej s這dyczy sie pozby?Hmm mo瞠 doda jeszcze raz dro盥瞠 瞠by ta s這dycz zamieni豉 si na procenty? Dorad盧ie bo teraz mam mega s這dki wysokoprocentowy koncentrat soku winogronowego a nie p馧 wytrawne winko kt鏎e chcia貫m zrobi.

pozdrawiam

lukas548
Nowicjusz

Do陰czy: 09 Pa 2010
Wys豉ny: Nie Lis 07, 2010 19:23   

Ja bym dola np par litr闚 soku kartonowego bez dodatku cukru hortexa i do tego np dro盥瞠 aktywne PDM bayanus Fermivina

Odpowiedz do tematu
Nie mo瞠sz pisa nowych temat闚
Nie mo瞠sz odpowiada w tematach
Nie mo瞠sz zmienia swoich post闚
Nie mo瞠sz usuwa swoich post闚
Nie mo瞠sz g這sowa w ankietach
Nie mo瞠sz za陰cza plik闚 na tym forum
Nie mo瞠sz 軼i庵a za陰cznik闚 na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

• Gasik.net
  • Jabole.net
  • Ariz.pl
  • eFirma.eu
  • Catpress.pl
  • Holee.pl

Wszelkie prawa zastrze穎ne przez Forum winiarskie - Winka.net. Porozmawiajmy o winie. (c) 2006 - 2017 r.

Strona www.winka.net ma charakter wy陰cznie edukacyjny i pogl康owy NIE jest sponsorowana przez 瘸dnego z producent闚, dystrybutor闚 lub hurtownik闚 wyrob闚 alkoholowych, NIE ma na celu promowania 瘸dnej z marek alkoholi, jak rownie NIE namawia w jakikolwiek spos鏏 do spo篡wania napoj闚 alkoholowych. Strona www.winka.net ostrzega, 瞠 spo篡wanie napoj闚 alkoholowych jest szkodliwe dla zdrowia. Strona www.winka.net ostrzega, 瞠 zabrania si spo篡wania alkoholu osobom do lat 18