Wina wino forum Wina wino forumForum winiarskieWina wino forum Wina wino forum
Użytkownik:   Hasło:
Powrót do portalu - Winka.net
 

Poprzedni temat «» Następny temat
Punk vs. Metal
Autor Wiadomość
Hasiu 
Specjalista
Filozof Naczelny



Dołączył: 29 Cze 2007
Posty: 388
Skąd: Mikołów!
Wysłany: Śro Sie 08, 2007 17:31   
Punk vs. Metal


Witam!

Jak w temacie! A konkretnie trzy pytania:

1. Wolicie Metal czy Punk? (oczywiście jeżeli słuchacie innej muzyki to też piszcie, ale głównie chodzi mi o te dwa gatunki)

2. Jak w Waszej okolicy mają się Punkowcy do (nie lubię tego określenia ale trudno..) Metali i odwrotnie? I w ogóle jak według Was są oceniani tego typu ludzie przez inne subkultury i tzw. "szare myszki", czyli zwykłych ludzi?

3. Co sądzicie o tzw. Kindersach, czyli Kindermetalach i Kinderpunkach? Czy według Was można ich tak w ogóle nazwać?

W związku, że rozpocząłem ten temat to sie od razu wypowiem.. :razz:

Ja osobiście słucham metalu, ubieram się na czarno (choć też nie zawsze :razz: ) i kiedyś miałem dłuższe włosy.. W sumie to ściąłem je tydzień temu! :razz: :wink:

A w mojej okolicy to Metale z Punkowcami trzymają sztamę i wspólnie chodzą na koncerty, których na szczęście w mojej okolicy nie brakuje, ale kiedy już pojadę do sąsiadujących z moim miastem Katowic, to Metale już nie są tak pozytywnie nastawieni do Punków, a odwrotnie jest wszystko ok..

A co do Kindersów.. Niestety u mnie to wygląda tak, że młodsze pokolenie na koncertach umieszcza się zaraz pod sceną, a po 10-15 (rzadko 20) minutach są już tylko doświadczeni, bo tamci są po prostu tratowani przez resztę.. Z jednej strony ich nie lubię, bo chodzą i zbierają na wino (no sorry, ale w wieku 12-13 lat? :???: ), a czasem po imprezach czepiają się reszty ludzi, ale z drugiej strony trochę mi ich szkoda, że są odrzucani przez resztę ludzi.. Jakby nie było ta sama muzyka, ta sama kultura, tylko wiek inny i trochę ubiór.. Młodsze pokolenie ubiera się trochę.. Jakby to powiedzieć.. Dziwnie.. Nawet Metale.. Wręcz na chamca chcą wyglądać "mrocznie" a ostatecznie wychodzi to co najmniej śmiesznie..

A co Wy o tym sądzicie?
 
 
 
Grazy 
Ekspert



Dołączył: 04 Lut 2007
Posty: 251
Skąd: FZI
Wysłany: Śro Sie 08, 2007 18:02   


strasznie dziwny temat..ee..hmm, ja moze tak krotko...

1 - Metal rulez :twisted: uwieliam metal, punk to taka muza (nie obrazajac nikogo) dla zbuntowanych dzieci, z tego co obserwuje, ale nie powiem, że mi tez sie zdarza sluchac

2 - Punk, Metal, to zalezy od ludzia, ale "ogolnie" trzymają razem

3 - kindermetal, jak najbardziej, ale to takie powiedzenie "pomiedzy nami" a nie zeby tam wyzywac na ulicy, dla mnie to takie osoby ktore na sile sluchaja i ubieraja sie "po metalowemu" chcąc zwrocic na siebie uwage (rowniez na sile), najczesciej nie maja pojecia o tym czego sluchaja i strasznie smiesznie pozniej probuja to wszystko w swoje zycie wepchac, ale dorosna to tez pojmą ze to nie ma sensu. Duzo jest takich niestety. A wlasnie tak nawiasem kindermetale to dla mnie tez tacy co sluchaja tej nowej fali metalu tj np Limp Bizkit czy Linkin Park, to jest takie mieszanie klasyki z nowoczesnością, trendami, modą (metal & rap), że niby jest metalem, ale takim trendi, modnym...bleh - ale to ja tak widze, nie wiem czy jestem jakis przewrazliwiony czy zacofany, leje na to :lol:

Pozdrawiam!
_________________

 
 
AgrosDrinker 
Ekspert



Dołączył: 20 Lis 2006
Posty: 185
Skąd: wziąść na wino??
Wysłany: Śro Sie 08, 2007 18:30   


1. Ja zaczynałem słuchanie muzyki rockowej od punka mianowicie od "The Offspring" po punku było kolejno Nu Metal, Thrash, Grunge, Hard Rock , Heavy Metal (mój okres Kindermetalowy heh) no a teraz słucham metalu progresywnego głównie Nevermore oczywiście starych dobrych Ironów czy Gunsów też :wink:

2. Niestety nie mam tu zbyt wiele do powiedzenia bo ani jednych ani drugich nie ma w mojej okolicy wcale :wink: A jeżeli chodzi o ocenianie tych subkultur przez "szare myszki" to powiem tylko tyle że na wsi jest z tym niezły hardcore :wink:


3. A jeśli chodzi o Kindermetali no to wiadomo że trochę to żałosne ich zachowanie ale każdy kto słuchał metalu przechodził prze to stadium(albo prawie każdy) bynajmniej ja przechodziłem......... :???:
_________________
AgrosDrinker przypomina na ból głowy napij się wina!!!

NEVERMORE!!

http://www.youtube.com/watch?v=XxUm1hzYWCA
 
 
 
Wojtas 
Specjalista



Dołączył: 28 Maj 2007
Posty: 425
Skąd: Ostrowiec Św.
Wysłany: Śro Sie 08, 2007 19:45   


1. Kiedyś słuchałem punka i kształciłem się na nim, ale kilka lat temu przerzuciłem się na napierdalanie i słucham do tej pory.
2. Metale i punkowcy na ogół trzymają ze sobą.
3. Praktycznie nie ma kindermetali, bo młodzież woli palić ziółka i słuchać hip-hopu (stukania).
_________________
Nothin´ lasts forever
 
 
celtyk87 
Specjalista



Dołączył: 19 Lip 2007
Posty: 507
Skąd: Częstochowa
Ostrzeżeń:
 1/5/8
Wysłany: Śro Sie 08, 2007 19:50   


1.Jeśli musiałbym wybierać to wybrałbym metal

2.Na szczęście u mnie są tylko skini

3.Głupie bachory

Miałem kiedyś kumpli metali ze szkoły i wole ich 100 razy bardziej od pojeb***** punków
_________________
Życie jest za krótkie żeby pić marne wina
http://www.supersoldier.pl/donate/10391
 
 
Grazy 
Ekspert



Dołączył: 04 Lut 2007
Posty: 251
Skąd: FZI
Wysłany: Śro Sie 08, 2007 20:42   


hehehehe, macie racje

Wojtas napisał/a:
3. Praktycznie nie ma kindermetali, bo młodzież woli palić ziółka i słuchać hip-hopu (stukania).


:lol: słuchać stukania hehehe, dobre!
_________________

 
 
Hasiu 
Specjalista
Filozof Naczelny



Dołączył: 29 Cze 2007
Posty: 388
Skąd: Mikołów!
Wysłany: Czw Sie 09, 2007 06:30   


No ja tam za bardzo chyba nie przechodziłem okresu kindermetalowca.. Od kiedy tylko pamiętam miałem masę znajomych (rówieśników i osób starszych np. mój wujek i jego koledzy), którzy tego słuchali i nie wszyscy się ubierali na czarno.. Glany dostałem na urodziny to zacząłem je zakładać do czarnych spodni, a potem to już samo poszło jakoś.. :razz: Ale zawsze byłem chętnie zapraszany przez resztę ludzi słuchających takiej muzyki, co nie zawsze się udawało moim rówieśnikom.. :wink: A na czarno to ja się też zawsze nie ubieram!

Także podsumowując: styk z muzyką rockową miałem od łona matki praktycznie, a kindermetalem raczej nigdy nie byłem, a jeżeli byłem (samemu w końcu ciężko się dokładnie ocenić :wink: ) to na pewno nie byłem "aż takim upierdliwcem", skoro ludzie mnie chętnie odbierali.. :wink:

PS.
AgrosDrinker napisał/a:
ocenianie tych subkultur przez "szare myszki" to powiem tylko tyle że na wsi jest z tym niezły hardcore :wink:

Potwierdzam! Kiedyś na wsi jak zobaczyli mnie i mojego kolegę parę lat starszego to nas najpierw babcia wyzywała od szatanów, a potem w niedziele jak przechodziliśmy obok kościoła w czasie mszy, to ludzie stojący przy drzwiach (a konkretniej dwóch facetów :razz: ) wyganiali nas z terenu kościoła.. :lol:
 
 
 
celtyk87 
Specjalista



Dołączył: 19 Lip 2007
Posty: 507
Skąd: Częstochowa
Ostrzeżeń:
 1/5/8
Wysłany: Czw Sie 09, 2007 09:08   


Mam pytanie czy zespół Rammstein jest kapela pankowa czy metalowa???
_________________
Życie jest za krótkie żeby pić marne wina
http://www.supersoldier.pl/donate/10391
 
 
Grazy 
Ekspert



Dołączył: 04 Lut 2007
Posty: 251
Skąd: FZI
Wysłany: Czw Sie 09, 2007 11:41   


to jest napewno metal; industrial chyba, moge sie mylić
_________________

 
 
Hasiu 
Specjalista
Filozof Naczelny



Dołączył: 29 Cze 2007
Posty: 388
Skąd: Mikołów!
Wysłany: Czw Sie 09, 2007 12:02   


Akurat jestem wieloletnim fanem Rammsteina więc mogę Ci powiedzieć.. :razz: Streszczę trochę historię.. :razz: Przez wiele lat nie wiadomo było co gra Rammstein, ale parę lat temu jeden z gitarzystów, a zarazem lider zespołu nadał nazwę tego co oni grają.. To tanzmetal, czyli w wolnym tłumaczeniu znaczy to taneczny metal! :wink:
 
 
 
celtyk87 
Specjalista



Dołączył: 19 Lip 2007
Posty: 507
Skąd: Częstochowa
Ostrzeżeń:
 1/5/8
Wysłany: Czw Sie 09, 2007 12:42   


Ale na kilku teledyskach są pankami, widziałem że na widowni też byli panki.
np.Feuer Frei , Ich will.
 
 
Hasiu 
Specjalista
Filozof Naczelny



Dołączył: 29 Cze 2007
Posty: 388
Skąd: Mikołów!
Wysłany: Czw Sie 09, 2007 17:33   


No i co z tego? Mam kumpla który ma irokeza, a słucha tylko i wyłącznie Metalu, a nie Punku.. I do tego słucha chyba najczęściej właśnie Rammsteina..

Ja bym jednak wolał się trzymać tematu, czyli Metal vs. Punk..

PS.

A propo Feuer Frei! :mrgreen: Jest super teledysk..

Link - http://youtube.com/watch?v=qxUZUnRwH7s
 
 
 
celtyk87 
Specjalista



Dołączył: 19 Lip 2007
Posty: 507
Skąd: Częstochowa
Ostrzeżeń:
 1/5/8
Wysłany: Pią Sie 10, 2007 07:29   


metale noszą irokezy,punki golą sie na łyso, skini niedługo zaczną nosić dredy albo długie włosy co sie dzieje z tym światem???
_________________
Życie jest za krótkie żeby pić marne wina
http://www.supersoldier.pl/donate/10391
 
 
Hasiu 
Specjalista
Filozof Naczelny



Dołączył: 29 Cze 2007
Posty: 388
Skąd: Mikołów!
Wysłany: Pią Sie 10, 2007 07:42   


No to fakt.. Trochę się pokręciło, ale według mnie nie ważna jest fryzurka, tylko to czego się słucha i jak się żyje (oczywiście jeżeli chodzi o subkulturę, bo co do życia prywatnego, albo jak kto woli indywidualnego to mam inne przekonania :wink: )
 
 
 
makowa_panienka 
Specjalista
Gibka i niewywrotna



Dołączyła: 23 Sty 2007
Posty: 445
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią Sie 10, 2007 09:35   


Nie rozumiem jednego: co to za podział punk vs. metal?
Sami się szufladkujecie.
_________________
Bujać to my, a nie nas, panowie szlachta. 8-)
 
 
 
 
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

 
  • Gasik.net
  • Jabole.net
  • Ariz.pl
  • eFirma.eu
  • Catpress.pl
  • Holee.pl
 

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Forum winiarskie - Winka.net. Porozmawiajmy o winie. (c) 2006 - 2017 r.

Strona www.winka.net ma charakter wyłącznie edukacyjny i poglądowy NIE jest sponsorowana przez żadnego z producentów, dystrybutorów lub hurtowników wyrobów alkoholowych, NIE ma na celu promowania żadnej z marek alkoholi, jak rownież NIE namawia w jakikolwiek sposób do spożywania napojów alkoholowych. Strona www.winka.net ostrzega, że spożywanie napojów alkoholowych jest szkodliwe dla zdrowia. Strona www.winka.net ostrzega, że zabrania się spożywania alkoholu osobom do lat 18

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania
Template NoseBleed2 v 0.2 modified by Nasedo